חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

גיוס >> אבחונים >> מכוני אבחון

תימה ניו דומיין


שם החברה : תימה ניו דומיין

מיקומים : כל הארץ, חו``ל

פרטי התקשרות

טלפון 09-9578787
פקס 09-9575381
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.tema.co.il
כתובת גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

פעילות כללית

קבוצת תימה הוקמה בשנת 1994 כמכון לאיתור, גיוס, אבחון והשמת מועמדים למשרות שונות החל ממנהלי הביניים ועד השמת בכירים.
קבוצת תימה הינה מהמכונים המובילים בישראל בתחום הגיוס, האבחון וההשמה, עם למעלה מ- 400 השמות בשנה, והיחידה בארץ המבצעת תהליכי אבחון והשמה של בכירים בחו"ל ומועמדים בארצות היעד.

קבוצת תימה מעסיקה פסיכולוגים ויועצים ארגוניים מהשורה הראשונה ומסוגלת לתת מענה לכל צורך גיוסי ו/או אבחוני ברחבי העולם. על מנת לייצר שיפור בתוקף הניבוי של ההשמה, פיתחה תימה את תהליך: CORE : Customer Oriented Recruitment Process
התהליך הינו מכוון לקוח ומתאים עצמו לדרישות הלקוח הספציפי ולצרכיו. התהליך משלב השמת בכירים במגוון שיטות יחד עם ליווי מקצועי של המנהל לאורך תהליכי קבלת ההחלטות, תוך שימוש במתודולוגיות מתקדמות שהוכחו כבעלות תוקף ניבוי גבוה.
קבוצת תימה פועלת במגוון תעשיות: · מוצרי צריכה · אלקטרוניקה · תעשיה · השקעות הון ואשראי · פרמצבטיקה · ייצור והנדסה · היי-טק - תוכנה, חומרה · תקשורת.

חזון קבוצת תימה
שיפור ההתאמה בין האדם לתפקיד ובין האדם לארגון על מנת להגשים את מטרות הארגון ומיצוי הפוטנציאל האנושי.

 


 

מכון תֵּימַה מציע מגוון שירותים ללקוחותיו

ü   איתור מועמדים רלוונטים לתפקיד מתוך מאגר המועמדים העומד

      לרשות תֵּימַה.

ü   מיון מקצועי של קורות חיים ובחירת המועמדים המתאימים ביותר.

ü   הובלת תהליכי גיוס מקצועיים ושיתוף נציגי הארגון הרלוונטים בשלבי

      קבלת ההחלטות.

ü   אבחון עומק של כח אדם פוטנציאלי.

ü   ייעוץ ארגוני בנושאי סגנון העברת ראיון, ניהול מרכזי הערכה ואבחון

      אישיותי.

ü   ליווי הארגון בתהליכי קליטת המועמד.

ü   עזרה בניסוח ומיצוב נכונים של מודעות דרושים.

ü   תהליכי אבחון וגיוס מקומיים בחו``ל.

 

התפיסה של מכון תֵּימַה ופירוט מרכיבי תהליך הגיוס וההערכה

מכון תֵּימַה שם לו כמטרה ליצור תהליכי גיוס והערכה בעלי תוקף ניבוי גבוה ומדויק ככל הניתן. הנחת היסוד שעומדת בבסיס תהליך העבודה הינה שתהליך הגיוס וההערכה יהיה תקף כאשר יהיה מבוסס ברובו על אבחון התנהגותי ויאפשר למנהלים בארגון להיות שותפים לתהליך. כך, מכון תֵּימַה יבין בצורה האופטימלית ביותר את התרבות הארגונית ואת צרכי הארגון, ובמקביל המנהלים יקבלו ידע אבחוני ומקצועי חשוב מאנשי המקצוע של תֵּימַה.

מתוך כך על תהליך גיוס והערכה לעבור דרך שלוש תחנות מרכזיות:

  1. ראיונות משותפים עם המנהל הרלוונטי.
  2. מרכז הערכה התנהגותי (קבוצתי או פרטני).
  3. אבחון אישיותי.

ראיונות משותפים:

הראיון מועבר על ידי פסיכולוג או יועץ ארגוני מטעם תֵּימַה יחד עם המנהל הרלוונטי בארגון. מטרתו לבדוק התאמה ראשונית של המועמד לתפקיד ולארגון מבחינת ניסיון תעסוקתי רלוונטי, מוטיבציה, נתוני אישיות בסיסיים ועוד.

הראיון משמש ``מבחן סף`` להמשך התהליך, כאשר שלב קבלת ההחלטות לגבי התאמה לתפקיד מתקבל בשלב מרכז הערכה. משלב הראיונות יעברו 5-8 מועמדים למרכז ההערכה.

קיומם של הראיונות המשותפים לפני מרכז הערכה מבטיח מרכז איכותי, רלוונטי וברמה גבוהה. מטרה נוספת של הראיונות המשותפים הינה לאפשר הכרת התרבות הארגונית, הכרת סגנונו של המנהל ולימוד צרכי הארגון.

 

מרכז הערכה (קבוצתי):

על מרכז ההערכה להיות לב ההליך האבחוני, מאחר והוא בעל תוקף הניבוי הגבוה ביותר מכל כלי האבחון הקיימים. במרכז ההערכה יעברו המועמדים מגוון של סימולציות ומצבים כקבוצה אחת, בצורה כזו ניתן יהיה להשוות ביניהם ולמצוא את האדם בעל ההתאמה הגבוהה ביותר.

המנהלים מהארגון שותפים לתהליך כמעריכים ומקבלים את החלטותיהם על סמך התנהגויות המועמדים והתייעצות עם אנשי המקצוע של תֵּימַה. השתתפות המנהלים מאפשרת להם לקבל אינפורמציה לגבי התאמתו של כל מועמד וכן מעניקה אינפורמציה חשובה לתהליך הקליטה והניהול של העובד בעתיד.

מרכז ההערכה מנוהל על ידי שני מאבחנים בכירים ממכון תֵּימַה והינו אקסלוסיבי ומותאם לארגון. במרכז ישתתפו רק המועמדים לאותו ארגון וכמובן לאותו תפקיד.

במרכז ההערכה המשתתפים חווים מספר רב של סימולציות מסוגים שונים:

סימולציה החושפת אותם למצב עמום בו עליהם ליצור יחד נורמות התנהגות משותפות, סימולציות המצריכות התמודדות עם עבודת צוות שבתוכה קיימים אלמנטים של תחרות בין אישית, מאבק על משאבים ויש צורך בשכנוע ובהשפעה בכדי להשיג מטרות אישיות וקבוצתיות וכן סימולציות מדמות תפקיד: ניהוליות, מסחריות מכירותיות ועוד.

המרכז, על מגוון הסימולציות שבו מאפשר למעריכים לצפות באדם במגוון סיטואציות מחיי היום יום שלו. חשיפת האדם לתרגילים ולמצבים ``דמויי מציאות`` מצריכה ממנו לייצר דפוס תגובות הדומות לתגובותיו האמיתיות בחיי היום יום. הליך אבחוני זה חושף ממדים אישיותיים והתנהגותיים רבים כגון: התמודדות עם מצבי אי וודאות ושינוי, התמדה במצבי עומס וקושי, יוזמה וניהול שינויים, ביטחון עצמי, חתירה לשיפור ומצויינות, כישורים שכליים, חדות תפיסה, יצירתיות וגמישות מחשבתית, יכולת ליצור עבודת צוות, יצירת השראה בפרטים ובקבוצות, התמודדות עם עימותים, יכולת מנהיגות והובלה למטרות משותפות, הבנת אחרים ויכולת פיתוח של אחרים, חשיבה מכוונת שירות, חשיבה מכוונת יכולת מסחרית, הבנה עסקית ועוד.

 

מרכז הערכה (פרטני):

כמענה לצורכי לקוחות רבים, נעשה שימוש במרכז הערכה התנהגותי כהליך אבחוני גם במצבים בהם יש מועמד אחד או שניים או כסוג של פתרון עבור דרגים בכירים מאוד. לשם כך פותח במכון תֵּימַה מרכז הערכה התנהגותי-פרטני. מרכז זה מנוהל בידי שני מעריכים בכירים ממכון תֵּימַה יחד עם המנהל הרלוונטי מהארגון.

ההליך מותאם באופן ייחודי למועמד בודד ומכיל סימולציות ומצבי קושי מגוונים היוצרים אנלוגיה למציאות הארגונית. הסימולציות נקבעות על פי עולם התוכן הרלוונטי ומבוססות על פעילויות, עיסוקים ואירועים מרכזיים וקריטיים להצלחה או לכישלון בתפקיד.

 

אבחון אישיותי:

המועמדים שנמצאו מתאימים במרכז ההערכה (קבוצתי או פרטני) עוברים אבחון אישיותי המורכב ממבחנים שכליים, מבחני אישיות וראיון עומק עם פסיכולוג. מבחנים אלה מספקים תמונה לגבי יכולותיו ואופיו של המועמד, משלימים את התמונה האבחונית שהתקבלה בשלב המרכז ועונים על שאלות אבחוניות המתעוררות במהלכו. השימוש במבחנים מהווה בבחינת `קרוס` חשוב נוסף למה שנצפה במרכז ההערכה.

 ליצירת קשר לחצ/י כאן