חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

רווחה >> מרצים >> אתיקה

שבי``ל


שם החברה : שבי``ל

מיקומים : כל הארץ

פרטי התקשרות

טלפון 03-6409176
פקס 03-6409176
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.ti-israel.org
כתובת אוניברסיטת תל-אביב, הפקולטה לניהול, תל-אביב 69978

פעילות כללית

עמותת שבי``ל (שקיפות בי``ל) ישראל

עמותת שבי``ל (שקיפות בי``ל) ישראל הוקמה ב- 1999, כדי לקדם את השקיפות והאתיקה בציבוריות הישראלית. שבי``ל ישראל הוקמה כסניף של הארגון העולמי,
(
Transparency International (TI, אשר שם לו למטרה להילחם בשחיתות ולקדם את השקיפות והיושרה ברחבי העולם. יעודה של שבי``ל הוא צמצום השחיתות בציבוריות הישראלית על ידי הגברת המודעות לשקיפות ואתיקה בקרב הציבור בישראל בכלל, ובמיוחד במתן עזרה, עידוד ותמיכה לארגונים שונים, החפצים לקדם שקיפות ואתיקה בתוכם.

שבי``ל מציעה לארגונים יעוץ, הרצאות והסברה בנושאי אתיקה ושקיפות ומקיימת תכניות הכשרה של יועצים ארגוניים להכנת קודים אתיים והטמעה של תוכניות אתיות בארגונים עסקיים וציבוריים. במסגרת ימי עיון, סמינרים ופעילויות מגוונות מנהלת שבי``ל דיאלוג עם גופים ואישים אשר ערכי השקיפות והאתיקה קרובים לליבם. ניתן לבקר ולעיין בספריית האתיקה אשר בשבי``ל.
מדי שנה, מעניקה שבי``ל את ``מגן השקיפות`` לזכר פרופ` דוב יזרעאלי, מייסד העמותה, ליחידים ו/או לארגונים שהצטיינו בפעילותם לקידום השקיפות והאתיקה בחיים הציבוריים.
שבי``ל מפיצה בישראל את מדד השחיתות העולמי ה- Corruption Perception (Index (CPI ואת ברומטר השחיתות, הוא ה- Global Corruption Barometer (GCB), הנערכים מדי שנה ע``י ארגון TI. ב- 2005 נערך ה- CPI בקרב 159 מדינות וישראל דורגה בו במקום ה- 28 עם ציון של 6.3, לעומת ציון 7.0 בשנת 2003.
מה-GCB לשנת 2004 עולה כי הציבור בישראל סבור כי רמת השחיתות אצלנו גבוהה והוא אינו צופה כי השחיתות עשויה להצטמצם באופן משמעותי בשלוש השנים הקרובות.
באוגוסט 2004 הונחה על שולחן הכנסת הצעת חקיקה לטיפוח אתיקה בארגונים אשר יזמה שבי``ל. ההצה כתובה במתכונת החקיקה האמריקאית (FSG) ומטרתה לעודד ארגונים לקבלתו של קוד אתי ולהטמעתו במסגרת תוכנית אתיקה אפקטיבית. תוכנו הספציפי של הקוד האתי ייקבע על ידי הארגונים עצמם, תוך יישומם של עקרונות יסוד בסיסיים בתחום האתיקה בהתאם לאופיו של הארגון וטיב העניינים בהם הוא מעורב.
מרכז יזרעאלי אשר נמצא בשבי``ל שם לעצמו מטרה להפוך לגורם אקדמי משמעותי, מרכזי ומוביל בישראל לתחומי השקיפות והאתיקה היישומית, ולשמש כציר בקשר בין אנשי אקדמיה ומרצים בתחום האתיקה בעסקים.

 אתיקה בארגונים

לאור הצורך הגובר בתוכניות אתיקה וקודים אתים בארגונים עסקיים, מקיימת עמותת שבי``ל ישראל קורס בסיסי בתחום האתיקה בארגון. הקורס מקנה ידע בסיסי לפיתוח וגיבוש תוכנית אתיקה ארגונית בארגונים בכלל וארגונים עסקיים בפרט. בקורס תלובנה סוגיות עיוניות, יירכש ידע עדכני וחדשני ויוקנו כלים יישומיים להבניית תוכנית אתיקה מלאה.

הקורס יכלול:
מפגש ראשון
- מהי אתיקה - עקרונות ומושגי יסוד - ד``ר רוברט אלבין
מפגש שני - אתיקה ארגונית - אתיקה ועסקים - ד``ר שמחה ורנר
מפגש שלישי - מוגל גנרי לתכנית אתיקה אפקטיבית - ד``ר לאה שילה
מפגש רביעי - קוד אתי - סדנה יישומית - גב` אורית לרנר-כנפו
מפגש חמישי - הטמעת תכנית אתיקה - סדנה יישומית - גב` רונית קורץ

חמשת המפגשים יתקיימו אחת לשבוע, בימי שלישי, החל מה-3 בינואר, 2006
בין השעות 16:00 ל- 19:30 בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

הקורס מיועד לבעלי תפקידים ניהוליים, למנהלי הדרכה, למנהלי משאבי אנוש, לעובדים בארגון ולמתעניינים באתיקה ארגונית.ליצירת קשר לחצ/י כאן