חדשות
 1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

 2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

 3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

הדרכה >> הרצאות >> ניהול ומנהיגות

רטורנו - המרכז הפסיכולוגי-חינוכי לגמילה מהתמכרויות


שם החברה : רטורנו - המרכז הפסיכולוגי-חינוכי לגמילה מהתמכרויות

מיקומים :

פרטי התקשרות

טלפון 052-8363222 | 052-8626000
פקס
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.retorno.org.il
כתובת

פעילות כללית

קצת עלינו

רטורנו (ע.ר 1997) הינו מרכז פסיכו-חינוכי המתמחה במניעה וטיפול בהתמכרויות, הממוקם בגבעת שמש שמעל קיבוץ צרעה. רטורנו מטפל בכ- 180 נערים ומבוגרים מידי שנה, כאשר בתנאי פנימייה מלאים מטופלים בו כיום כ- 50 בני נוער ו- 60 בוגרים הסובלים מהתמכרויות לסמים, לאלכוהול והתמכרויות אחרות.
המרכז מפעיל במתחמו בית ספר המסייע לנוער לחזור למסגרת לימודית ולהוציא תעודת בגרות. בנוסף- מפעיל המרכז תוכניות מניעה והעצמה ע"י סדנאות וימי עיון לארגונים שונים, אליהם מגיעים מדי שנה כ-20,000 תלמידים, אנשי מקצוע, חיילים וקצינים.מרכז רטורנו מציע מגוון תוכניות להעצמה אישית, קבוצתית וארגונית, זוגית ומשפחתית, מתוך ניסיון רב שנים.
אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בסדנת העצמה וגיבוש בת יום, בגבעת שמש שבשפלת יהודה. נפגש עם מי שיש לנו הכי פחות זמן איכות איתו- עם עצמנו- וננסה להבין כיצד ניתן למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו שאנו לא תמיד מנצלים...

"הגעתי לסדנא של רטורנו כדי להיות מפקד טוב יותר. אני חוזר היום לביתי בתקווה להיות אבא טוב יותר, ומאמין שאם אהיה אבא טוב יותר, אהיה גם מפקד טוב יותר. תודה על היום המרתק"                         (תא"ל א.מ חיל אוויר)

מטרות הסדנה :

 1. מעבר מ"טוב" ל"מצויין"-  מינוף יכולות הקבוצה כפרטים וכצוות, המאפשרת הצטיינות אל מול יעדים, אתגרים ומשברים. בין השאר נעבוד על מיפוי ומיצוי יכולות קבוצתיות וארגוניות, חקירה של ערכי עבודת צוות, חיבור אישי וצוותי לתוצאות וכד`.
 2. גיבוש ועבודת צוות- גיבוש המשתתפים והפנמת ערכי העבודה הקבוצתית ככלי להשגת תוצאות מהירות וטובות יותר.

הדרך:

 • שבירת חסמים ואמונות מגבילות- זיהוי מקור האמונות המגבילות והפיכתם להזדמנויות בחיינו.
 • למידה מתוך הצלחות- הגדרת הצלחה, כלים למדידת הצלחה ודרכים ליצירת הצלחות אמיתיות בכל תחומי חיינו.
 • התמודדות עם שגרה- מתן כלים להתמודדות יומיומית עם בעיות, לחצים ו"התמכרויות" שונות.

הנחות היסוד שלנו:

 1. פסיכולוגיה חיובית- מרחב הצמיחה הגדול ביותר של האדם הוא בתחומי החוזקות שלו. על כן עלינו לגלות את חוזקותינו, לשמרן ולטפחן. 
 2. שיטת 12 הצעדים-  שיטתם של ביל ווילסון ספסר וד"ר בוב סמית מארה"ב, אשר אומצה ע"י N.A וארגונים נוספים, ומיושמת כיום כשיטת טיפול מקצועית במספר רב של מרכזי טיפול בעולם, בין היתר גם אצלנו. השיטה מדגישה את ההכרה בבעיה, הפעלת חוסר אונים כתנאי להצלחה, קבלה ומתן משוב לזולת.
  אנו נעזרים בשיטה זו בימי עיון על מנת להכיר ולהבין חסמים וקשיים אישיים ומקצועיים. בין השאר, אנו עובדים על יכולתו של הפרט לפעול עם חוסר אונים כתנאי להצלחה, לקבל ולתת משוב לכפיפים ועמיתים, לרתום ולהיעזר בשותפים.
 3. "גוף פוגש בנפש"- התנהגותו של אדם היא ראי אל הנפש. במסגרת ימי העיון אנו מציעים סדנה המשלבת רכיבה על סוסים או אופניים, כאשר חווית הרכיבה מלמדת כל משתתף על עצמו כמנהל, כאיש צוות וכאדם.
 4. תפיסה הוליסטית קהילתית- העצמה של כל אחד מאיתנו תוביל לחברה טובה יותר.

אודות הסדנה
במהלך עבודתנו רבת השנים פיתחנו התמחות בעיסוק בנפש האדם, ומתוכה ריכזנו ארגז של כלים מעשיים ותובנות אשר יכולים לחולל שינוי אדיר עבור כל עובד ומנהל, בהתמודדות שלו עם מנהליו, כפיפיו ועמיתיו, חבריו לצוות, עם הארגון ויותר מכל - עם עצמו.
אנו רוצים להציע לכם סדנה המתמקדת באחד הכלים המהותיים והמשמעותיים ביותר מארגז הכלים שלנו – המצפן המנהל.
הסדנה מלמדת להכיר את "המצפן המנהל" של כל אחד מאיתנו, ואיך שימוש מדויק ומודע בו יאפשר לנו להוביל לא רק אנשי הצוות שעמנו, אלא גם את חיינו.
הסדנה מועברת לקהלי יעד שונים: ארגוניים עסקיים, אנשי צבא, הורים, אנשי חינוך ותלמידים.
הסדנה שינתה את חייהם של אלפי אנשים ב-15 שנות קיומה של רטורנו, ביניהם מנהלי ארגונים וקצינים בצה"ל שלמדו כיצד מצפן מכויל יכול להפוך אותם למנהלים טובים יותר, מפקדים טובים יותר, אנשים טובים יותר. 

"המצפן המנהל" - יום עיון לארגונים וחברות
לגעת בנפש- המצפן הפנימי - יום עיון לצוותי חינוך והורים

 ליצירת קשר לחצ/י כאן