חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

שכר והטבות >> סקרי שכר >> סקרי שכר

צבירן ייעוץ וסקרים בע``מ


שם החברה : צבירן ייעוץ וסקרים בע``מ

מיקומים : כל הארץ

פרטי התקשרות

טלפון 03-5787474
פקס 03-5783312
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.zviran.co.il
כתובת הלח``י 27, בני ברק 51200

פעילות כללית

צבירן ייעוץ וסקרים עוסקת בביצוע סקרים בתחום השכר וההטבות ומתן שירותי ייעוץ בתחומים אלה. החברה החלה את פעילותה בשנת 1984 ומשרתת בסיס לקוחות רחב המונה מאות חברות בארץ ובחו"ל. לחברה קשת רחבה של סקרים המופיעים תחת שם מותג אחיד - "המדד של צבירן". החברה עורכת כיום סקרים במספר ענפים, כדלקמן:

  §   חברות טכנולוגיה והי-טק
  §   חברות בתחום מוצרי צריכה
  §   חברות בתחום הפרמצבטיקה והכימיהסקר השכר בתחום הטכנולוגיה וההי-טק מהווה את מוצר הדגל של החברה ומפרט, אחת לחצי-שנה, את רמות השכר בקשת רחבה של עיסוקים בתחום ההי-טק וטכנולוגית המידע (IT) בישראל. רשימת החברות המשתתפות בסקר השכר בתחום הטכנולוגיות כוללת מעל ל- 280 חברות וקרוב ל- 90,000 עובדים. בסיס הנתונים של המדד של צבירן מבוסס על נתונים פרטניים המדווחים על-ידי הארגונים המשתתפים בסקר. כל אחת מהחברות המשתתפות בסקר נדרשת להעביר את נתוני כלל העובדים שלה כבסיס להשתתפותה בסקר כאשר בעת ההצטרפות לסקר מקבלים צוותי משאבי אנוש וחשבי השכר של החברה הדרכה מיועצי המדד של צבירן בנוגע לתהליך איסוף הנתונים בכלל וביחס להתאמת העיסוקים בפרט.

עם קבלת המידע מהחברות, מבוצעים תהליכי בדיקה וסינון של הנתונים במהלכם מתבצעת שורה של מבחני בקרת איכות: ניקיון הנתונים, השוואה לנתוני החברה בדו"ח הקודם וכו`. המנגנונים לבקרת איכות הפלט מושתתים על סדרה של תהליכים אוטומטיים בשילוב בדיקות ידניות, שמטרתם להבטיח את הדיוק של כל גיליון שמופק. בהתבסס על תהליך איסוף הנתונים הקפדני ותהליכי בקרת האיכות המקיפים נחשב המדד של צבירן למקור המידע האמין ביותר בכל הנוגע לרמות השכר בתעשיית ההי-טק בישראל.

רשימת החברות המנויות על סקר השכר המדד של צבירן כוללת ארגונים במגוון רחב של מאפיינים. בין המשתתפים ניתן למצוא קשת רחבה של ארגונים - החל מארגוני "עוגן" בתעשייה הטכנולוגית בישראל כגון: אלביט מערכות, אל-אופ, אינטל, אלישרא, אלתא, אמדוקס, יבמ, נייס, מוטורולה, מיקרוסופט, סלקום, פלאפון, פרטנר, צ`ק פוינט, קומברס, רד תקשורת ועד לעשרות ארגונים קטנים וחברות הזנק (Start-up). כמו כן כולל המדגם תמהיל מייצג של חברות ציבוריות וחברות פרטיות, חברות מקומיות ושלוחות של חברות זרות. השילוב של מאפייני הסקר ומאפייני המדגם הפך את המדד של צבירן לסקר המייצג בצורה המהימנה ביותר את תעשיית ההי-טק וטכנולוגית המידע בישראל, ולמדד השכר הסטנדרטי של החברות הפועלות בתחום זה.

בנוסף לסקרי השכר מספקת החברה מגוון של סקרים בתחומי השכר וההטבות:

סקר הנהלה בכירה: הסקר המקיף ביותר בנושא תגמול דרג הניהול הבכיר בתעשייה הטכנולוגית בישראל. הסקר מבוצע בשיתוף פעולה עם חטיבת הייעוץ של KPMG - סומך חייקין וכולל ניתוח רמות השכר לעיסוקים השונים ברובד הניהול הבכיר וכן את סל ההטבות המקובלות לדרג זה ובכללן תכניות פנסיה, רכב חברה, ימי חופשה, ביטוח רפואי, מצנחי זהב ועוד. פרק מיוחד בסקר זה מוקדש לתכניות אופציות ותגמול הוני המהוות רכיב משמעותי במתווה ההשתכרות של דרג הניהול הבכיר. חטיבת הייעוץ של KPMG, תורמת את התובנות והידע הנדרש לניתוח הנתונים בתחום התגמול ההוני.

סקר הטבות ותנאים נלווים: הסקר המקיף ביותר בנושא ההטבות והתנאים הנלווים המקובלים בתעשיית ההי-טק. הסקר מתמקד בסוגיות כגון שעות עבודה, הסדרי התשלומים בגין שעות נוספות, כוננויות ועבודת משמרות, תכניות פרישה וביטוח, מדיניות רכב חברה, מדיניות בונוסים והשתתפות ברווחים, אופציות, מניות ותגמול הוני, ימי חופשה ומחלה, דמי הבראה, מקדמות שכר והלוואות לעובדים, שרותי מסעדה ומזנון, החזר הוצאות בגין נסיעות לחו"ל, פעילויות רווחה וחברה, ועוד. סקר ההטבות מאפשר לחברות לנתח את התנאים המקובלים בשוק בתחומים השונים ולהעריך את חבילת ההשתכרות הכוללת (Total compensation Package) הנהוגה בחברה.

סקרים ממוקדים: סקרים בתחום השכר וההטבות המותאמים לצורכי הלקוח המזמין. הבסיס לביצוע סקר מסוג זה הינו לימוד מעמיק של הארגון לרבות אסטרטגיה, מטרות עסקיות, הרכב ומאפיינים של כוח-העבודה בארגון, פילוסופיית השכר והתגמול בארגון ועוד. תכולת הסקר, רשימת החברות המשתתפות ופורמט הצגת הנתונים מוגדרים בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח תוך התאמה מלאה לאופי החברה וצרכיה. המוצר המתקבל הוא מוצר תפור-לקוח.

סקר סטודנטים: חלק נכבד מהחברות בתעשיית ההי-טק בישראל משלבות בכוח העבודה המועסק על ידן סטודנטים מתחומי לימוד רלוונטים. סקר הסטודנטים מתבצע אחת לשנה ומתמקד ברמות השכר וסל ההטבות המוצעים לסטודנטים. הנתונים מוצגים בחתך של תחומי לימוד ושנות לימוד ומאפשרים לחברות לבנות מתווה שכר תחרותי עבור הסטודנטים המועסקים על ידן.

סקרי שכר גלובליים: צבירן ייעוץ וסקרים חתמה בשנת 2004 על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה עם חברת ICR המפיקה את IPAS - סקר השכר הגלובלי הגדול והמקיף ביותר מסוגו בתעשיית ההי-טק העולמית. IPAS מופק אחת לשנה ומקיף מעל ל- 70 מדינות תוך התבססות על יותר מ- 300 ארגונים בינלאומיים המשתתפים בו. רשימת הארגונים הישראליים שמשתתפים בסקר כוללת, בין השאר, את אי.סי.איי, נייס מערכות, נט-מנג`, סטארקור, צ`ק פוינט, קומברס, קליק סופטוור ואחרות. שיתוף הפעולה מקנה ללקוחות הסקר - הן לחברות ישראליות והן לשלוחות המקומיות של חברות גלובליות - יתרונות רבים וביניהם סיוע בהכנת הנתונים, עזרה בניתוח הממצאים, ועוד.
במסגרת שיתוף הפעולה בין צבירן ייעוץ וסקרים לבין IPAS ניתן גם לקבל מידע נקודתי על רמות שכר לעיסוקים ספציפיים במדינות מסוימות בחו"ל. המידע הינו ברמות גבוהות של אמינות וזמינות ועלויות נמוכות ביותר.

לאחרונה הרחיבה החברה את פעילותה למספר ענפים נוספים, מעבר לתעשייה הטכנולוגית:

סקר השכר בקרב חברות בתחום מוצרי הצריכה נערך לראשונה בשנת 2006 על בסיס המתודולוגיות והידע שנצבר לאורך השנים, כאשר מתווה העיסוקים ושאר מאפייני הסקר הותאמו לצרכי החברות בתחום זה. בין המשתתפים ניתן למצוא את חברות העוגן בתחום, כגון: שטראוס-עלית, אוסם, תנובה, קוקה-קולה,יונילבר, פרטנר תקשורת, סלקום וחוגלה-קימברלי לצד מפיצים כגון ח.מ. אלישר, BAT ואחרים.

סקר השכר בקרב חברות בתחום הפרמצבטיקה והכימיה מקיף חברות מקומיות וחברות בינלאומיות הפועלות בתחום זה. בין המשתתפים: טבע, תרו, אגיס-פריגו, דקסון, אלי לילי ואחרים.

>> לצפייה ב Comp & Ben

 ליצירת קשר לחצ/י כאן