חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

הדרכה >> תיאטרון עסקי >> תיאטרון ארגוני / עסקי

מיוזה - תיאטרון פלייבק מיוזיקל


שם החברה : מיוזה - תיאטרון פלייבק מיוזיקל

מיקומים : כל הארץ

פרטי התקשרות

טלפון יורם חן - 054-3971136
פקס
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.playback.org.il
כתובת

פעילות כללית

תיאטרון בשיתוף הקהל

תיאטרון פלייבק    תיאטרון פורום    תיאטרון דיאלוג    מופעים    סדנאות

קבוצת תיאטרון מיוזה מופיעה ועורכת סדנאות בשיטות תיאטרון פלייבק מיוזיקל, תיאטרון פורום ותיאטרון דיאלוג.

קבוצת תיאטרון מיוזה מורכבת משחקנים ומוסיקאים מקצועיים בוגרי בתי ספר גבוהים למשחק בארץ ובעולם, בעלי כישורי, שירה אלתור, ותנועה עם ניסיון בימתי עשיר בעלי ניסיון רב בעבודה עם ארגונים ומוסדות, בהקשרים ובנושאים המשולבים במערכי הדרכה, השתלמויות וגיבוש חברתי.

המדיום התיאטרלי ככלי מאפשר התנסות חווייתית המעניקה למשתתף הפעיל גירוי חשיבתי על התנהגותו כעובד בארגון, ומעלה למודעות תבונות ותכנים ארגוניים, באמצעותו מתבצעת עבודה הן ממקום קוגניטיבי ורציונאלי והן ממקום אמוציונאלי וספונטאני.

מבחר טכניקות התיאטרון בהן מתמחה קבוצת תיאטרון מיוזה מאפשר התאמה מרבית לצרכי הארגון, הטכניקה נבחרת במשותף עם נציג הארגון בפגישה הבוחנת התאמה לאירועטכניקות העבודה

תיאטרון פלייבק מוסיקלי
מופע מוסיקלי מאולתר ורגיש בו השחקנים מעניקים פרשנות בימתית לסיפורים של אנשים מהקהל.
המנחה מזמין מתנדב מהקהל לספר סיפור אישי - שגרתי או מסעיר, מצחיק או עצוב.
השחקנים משתמשים במיומנויות של משחק, יצירתיות ואימפרוביזציה, ועובדים מתוך אמון, הקשבה ועבודת צוות כדי לשקף את מה שמסתתר בין השורות.
הם מחיים רגשות ודימויים העולים מן הסיפור, מתוך מקום רגיש ומכבד - ויוצרים חוויה יוצאת דופן לקהל ולמספר.
יש קסם בפלייבק, הממלא את הבמה ברגעים עצובים, מצחיקים, מפתיעים ומעוררי מחשבה. הרגעים האלה הם תמיד חד פעמיים - אין שני מופעי פלייבק זהים, בדיוק כמו שאין שני סיפורים זהים.

הצופים במופע מזדהים, עם המספרים, ונוצרת מעורבות ותחושת שותפות עם האחרים. תיאטרון פלייבק מיוזיקל הוא חווייה ייחודית בה סיפורים, חוויות, קונפליקטים ורגשות אשר עולים מיחידים בקהל, משתקפים מהבמה מזוויות שונות באופן יצירתי ורגיש, והופכים לזיכרון משותף. כל משתתף בוחר את מידת החשיפה והמעורבות המתאימה לו, החל ממשפט קצר, שיתוף בחוויה ועד סיפור מלא וטעון.


תיאטרון פורום

תיאטרון פורום הוא תיאטרון אימפרוביזציה שמשלב את המשתתפים בבניית ההצגה.
המופע מתחיל בסצנה קצרה שתוכן מראש, ושנוגעת בדילמות ובאתגרים שמלווים את הצוות. הסצנה נעצרת בקונפליקט ואז מנחה המופע מזמין את הקהל לייעץ לשחקנים איך להמשיך.

צוות התיאטרון מכין מיני מחזה לאחר שיחת הכנה מעמיקה עם נציג מהארגון.

השחקנים מעלים סצנה קצרה מוכנה מראש שבה מתקיים קונפליקט הנוגע לערכים וסוגיות הנוגעות לנושאים שאותם רוצים לעבד, כל אחת מהדמויות מייצגת צד אחר בסיטואציה.
המשתתפים במופע מחולקים לקבוצות, כל שחקן מתייעץ באחת הקבוצות איך להמשיך את ההצגה, הקבוצה מייעצת לו איך להשיג את מטרתו ולשכנע את הדמויות האחרות בעמדתו. לאחר ההתייעצות המנחה מזמין את השחקנים לבמה והם ממשיכים את הדרמה, על פי העצות של הקהל. כל תת קבוצה הופכת להיות המאמן האישי של אחת הדמויות בהצגה, ומייעצת לה כיצד להמשיך, המשתתפים מזדהים עם הדמות שהם מאמנים.

במהלך הדיאלוג יש פסקי זמן יזומים לטובת התייעצות עם המאמנים (הקהל).
בשלב מסוים בהצגה המנחה מבקש להחליף בין קבוצות המאמנים, וקבוצה שיעצה לדמות אחת, נדרשת לסייע לדמות אחרת, מתנדבים מהקהל מוזמנים לעלות לבמה ולסייע לצוות השחקנים השחקנים, וגם להחליפם בתפקיד, זה מאפשר למשתתפים קבלת תמונה כוללת.
המשתתפים יוצאים מהמופע-סדנה עם תובנות חדשות, ועם מעורבות אישית עמוקה.

מחכים לכם על הבמה עם אוזן קשבת יצירתיות ואמפטיה

דלת האולם נסגרת. קהל נרגש מתיישב אל מול במה חשופה כמעט. אל הבמה עולים שחקנים בבגדים שחורים, ומציגים את עצמם אל מול הקהל. מוזיקאי תופס מקומו מימין להם. המנחה מצטרף ומברך את הקהל, והמופע מתחיל.

קבוצת תיאטרון מיוזה עובדת בשיתוף פעולה עם יועצים בהכנת התוכניות ובהנחיה.ליצירת קשר לחצ/י כאן