חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

רווחה >> מרצים >> תיאטרון

המרכז הישראלי לתיאטרון פלייבק – משחק מהחיים


שם החברה : המרכז הישראלי לתיאטרון פלייבק – משחק מהחיים

מיקומים : כל הארץ

פרטי התקשרות

טלפון 077-3331151 | 054-5958433 נורית שושן
פקס
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.playback1.co.il
כתובת שד` נורדאו 24, תל אביב

פעילות כללית

קבוצת תיאטרון - משחק מהחיים מופיעה בשיטת תיאטרון פלייבק.
זהו ז`אנר מקורי של תיאטרון המציג באימפרוביזציה סיפורי חיים ונותן במה לביטוי ספונטאני ועבוד יצירתי של חוויות מחיי המשתתפים.
שיטת תיאטרון פלייבק נוצרה ע"י ג`ונתן פוקס בשנות השבעים במדינת ניו-יורק ונפוצה מאז ברחבי העולם בהקשרים אומנותיים, חברתיים וטיפוליים.

אביבה אפל וצוות שחקנים ייסדו את קבוצת תיאטרון פלייבק - משחק מהחיים בשנת 1991 - תיאטרון הפלייבק המקצועי הראשון בישראל. כל חברי הקבוצה הם שחקנים מקצועיים שעברו תהליך הכשרה מיוחד בשיטת הפלייבק ולכולם הכשרה נוספת באחד או יותר מתחומי החינוך או הטיפול כמו פסיכודרמה, דינאמיקה קבוצתית, יעוץ ארגוני וטיפול באומנויות.

קבוצת תיאטרון פלייבק - משחק מהחיים פועלת רבות במרחב הארגוני עסקי (בנוסף להופעות פתוחות לקהל או בהקשרים של חינוך וחברה) כאשר משחק, הומור, יכולת אינטרפרטציה יצירתית והמחזה ספונטאנית, מהווים כלי להדרכה, פיתוח וקידום תהליכים למגזרים עסקיים, ארגוניים, חברתיים ופרטיים. לימי עיון, סדנאות, פיתוח מנהלים ועוד.

תיאטרון פלייבק - משחק מהחיים היא קבוצת פלייבק המובילה בתחומה עם ניסיון של 17 שנה בעבודה עם ארגונים ומוסדות, בהקשרים ובנושאים רבים המשולבים במערכי הדרכה, השתלמויות, גיבוש חברתי וגישור בין תרבותי. ייחודם הוא ביכולת שלהם להתאים עצמם לכל לקוח ולתת שרות במגוון נושאים והקשרים בצורה מעמיקה ומקצועית ועם זאת מבדרת, מהנה ואומנותית. ניתן לעצב את האירוע בהתאמה לכל קהל יעד, זמן ומקום.

תיאטרון פלייבק - משחק מהחיים - איך זה עובד?
צוות השחקנים והמוסיקאי בהובלת המנחה, מציגים לקהל את הנושא דרך שיקוף ספורים אמיתיים המסופרים במהלך המופע. המנחה מזמין מתנדבים מהקהל לספר ספורים הרלוונטיים לנושא והשחקנים ממחיזים אותו לעיני הקהל. הקהל חווה את הספורים מזוויות נוספות, מתרגש, צוחק ומקבל תובנות חדשות.
השיטה והאופן הייחודי בו פועל צוות תיאטרון פלייבק - משחק מהחיים מאפשרים עיבוד יצירתי של תכנים מורכבים, שיקוף דילמות ומצבים טעונים, גיבוש וקידום תהליכים ארגוניים וחברתיים מתוך מקום של הזדהות וכבוד למספר ולקהל.

מנהלות החברה:

אביבה אפל: מייסדת ומנהל התאטרון מ- 1991, בוגרת בית הספר לפלייבק בניו יורק, מנחה מוסמכת, נשיאה של ארגון פלייבק העולמי. מרצה אורחת באוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת חיפה, כנסים ומרכזי פלייבק בעולם. שחקנית, במאית, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א ולימודי תעודה בטפול באומנויות ועבודה קבוצתית בלונדון. M.A. לסלי קולג`. מנהלת את ביה"ס הישראלי לתיאטרון פלייבק יחד עם נורית שושן.

נורית שושן: מנהלת עסקית של התיאטרון, מנחה ושחקנית פלייבק בצוות המקורי של משחק מהחיים, מובילה ואחראית על פיתוח פרויקטים מיוחדים של התיאטרון במוסדות ובארגונים, בוגרת בית הספר לפלייבק בניו יורק, מנחה מוסמכת מטעם הארגון העולמי, מומחית לעבודה עם ילדים ונוער באמצעות הפלייבק, ועבודה עם נפגעי טרור, מנחת קבוצות, מנהלת יחד עם אביבה אפל את וביה"ס הישראלי לתיאטרון פלייבק.הקהל מספר והשחקנים מציגים,
ספורים מהחיים, חלומות, זכרונות, הופכים לעיני הקהל
לרגעים של קסם על הבמה.

הצגה מאולתרת בטכניקה מיוחדת, המבוססת על ספורים אישיים/מקצועיים, של הקהל המסופרים במהלך המופע. בהופעה ניתנת הזדמנות לחוות באופן יצירתי ומרגש עם הרבה הומור וחן, תכנים ונושאים שונים לפי בחירת הקהל. כל הופעה שונה ובכל הצגה ניתן לצפות בסיפורי חיים מזווית אחרת, לעיתים מצחיקה ולעיתים מרגשת עד דמעות!

עם תיאטרון פלייבק משחק החיים ניתן לציין אירועים מיוחדים בארגון או במוסד: פרידה ממנהל/ת, מעבר למקום חדש, התחלה או סיום תהליך, ימי הולדת וחגים, ערבי גיבוש וחברה. כל מופע ניתן להתאים לקהל היעד, למקום, למטרת ואופי האירוע.ליצירת קשר לחצ/י כאן