חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

הדרכה >> קורסים והשתלמויות >> תיאטרון עסקי

אנסמבל הפלייבק הישראלי


שם החברה : אנסמבל הפלייבק הישראלי

מיקומים : כל הארץ

פרטי התקשרות

טלפון דורון 052-4845566 | נילי 0544-222180
פקס 03-6021304
אימייל ליצירת קשר לחצ/י כאן
אתר אינטרנט www.playback.co.il
כתובת הירקון 226, תל אביב

פעילות כללית

אנסמבל הפלייבק הישראלי נוסד בשנת 1998 על ידי נילי לוברני רולניק. האנסמבל מוכר כקבוצת הפלייבק בעלת הניסיוןן הרב ביותר בעבודה בחברות וארגונים.
באנסמבל שחקנים ומוסיקאים בעלי הכשרה מקצועית באימפרוביזציה ותאטרון פלייבק, בנוסף להשכלה אקדמאית בתחומים הבאים: פסיכודרמה, חינוך, תקשורת, ניהול משאבי אנוש, מדע, אמנות, תיאטרון ומוסיקה.
האנסמבל מפתח סגנון ושפה אומנותית המושפעים מהתיאטרון הפיזי. עבודת האנסמבל מותאמת למסגרות שונות: מנהלים רופאים ועובדים בשרותי הבריאות, חברות תקשורת והייטק, בנקים וחברות מסחריות ומסגרות הדרכה, יעוץ ולימוד.
לכל מופע פלייבק מותאם צוות העונה לצרכים המסוימים של האירוע ולפרופיל הייחודי של המשתתפים. אנסמבל הפלייבק הישראלי מופיע בקביעות במרכז סוזן דלל.

נילי לוברני רולניק
מייסדת, במאית ומנחה באנסמבל הפלייבק הישראלי. מחברת הספר "החיים בתוך סיפור - תיאטרון פלייבק ואמנות האימפרוביזציה" (הקיבוץ המאוחד ומופ"ת 2009). מרצה לאמנות האלתור במסגרות הוראה ביניהן אוניברסיטת לסלי, סמינר הקיבוצים ואוניברסיטת בן גוריון, וסדנאות הבמה. שחקה בתאטרון הפלייבק של סידני ותאטרון הפלייבק של ברלין ויצרה מופעי תיאטרון דוקומנטארי בקהיליות אבוריג`ינים במרכז אוסטרליה. חברה-מנחה בארגון פלייבק הבינלאומי IPTN ובעלת תואר שני ביזמות וחדשנות מאוניברסיטת סווינבורן שלוחת ISEMI, מלבורן, אוסטרליה. השתתפה בשנת 2006 בתערוכת ה- ArtLab הבינלאומית של סן-סרבולו, ונציה, במיצג אימפרוביזציה בינלאומי (צרפת-איטליה-תורכיה-ישראל) על סיפור חייהן של "בתולות ונציה" בתקופת הרנסאנס. פיתחה את שיטת "פלייבק בחברות וארגונים". מופיעה ומעבירה סדנאות במוסדות בריאות, חברות הייטק, בנקים וחברות מסחריות. מעבירה סדנאות הכשרה רב-לשוניות באלתור לקבוצות תאטרון ברחבי אירופה.

המופעים והסדנאות של אנסמבל הפלייבק הישראלי משמשים כמראה ארגונית ויוצרים זירה להתבוננות וחשיבה משותפת. במהלכן נוצר תהליך של עיבוד תכנים מקצועיים באמצעות למידה חווייתית של אמנות הפלייבק והאלתור.

מטרות:

  • שיפור יכולות ההקשבה והתקשורת הבינאישית
  • גיבוש, שיתוף פעולה ועבודת צוות
  • הובלה ומנהיגות והתגייסות למטרה משותפת
  • עיבוד דרמתי של קונפליקטים ותהליכים ארגוניים
  • התמודדות עם מצבי אי וודאות
  • פתוח אינטואיציה, ספונטאניות וחשיבה יצירתית

מה זה פלייבק
טכניקת פלייבק הומצאה לראשונה בניו יורק ב- 1975 על ידי Jonathan Fox ופותחה בסידני ב- Drana Action Center בשנות השמונים. הטכניקה מבוססת על עקרונות בפסיכודרמה, אומנות הסיפור והאימפרוביזציה. מופע פלייבק בנוי מצוות של מוסיקאים ושחקנים המתאימים את עצמם למקום, לסיטואציות שונות ולמגוון רחב של נושאים. את המופע מלווה מנחה אשר יוצר אינטראקציה עם הקהל ומזמין את המשתתפים להעלות רגעים או סיטואציות מהווי העבודה או מחוצה לו. צוות השחקנים והמוסיקאים, באופן ספונטאני מציג מחדש את הספורים השונים באמצעות אימפרוביזציה במוסיקה, משחק ותנועה. מופע פלייבק מזמין את הקהל לצאת מתפקידו הפסיבי המסורתי כצופה ולהפוך לחלק פעיל שמשפיע על התוכן והכיוונים השונים של המופע.

למה פלייבק
הפלייבק מתאים למסגרות עבודה שונות המכירות בחשיבותו של המשאב האנושי ומעוניינות לפתח ולמצוא ערוצי תקשורת חדשים בין עובדים או קבוצות שונות באמצעות מופע מהנה ומעורר מחשבה. מופעים וסדנאות פלייבק מיועדים למנהלים בחברות וארגונים, קבוצות הדרכה ופיתוח, יועצים ארגוניים, קבוצות עובדים בחתכי אורך ורוחב, וכן אירועים המיועדים לעובדים ומשפחותיהם.

פלייבק כאמנות
חברי אנסמבל פלייבק נבחרו לקבלת מענק מיוחד מטעם נציגי: מת"ן - מרכז תיאטרון ניסויי - פרויקט משותף של קרן יהושוע רבינוביץ לאמנויות תל-אביב, מפעלות דיסקונט תרבות ואמנות וקרן התרבות אמריקה-ישראל בתמיכת מינהל התרבות - משרד המדע, התרבות והספורט, מדור התיאטרון - המועצה הציבורית לתרבות ולאמנות.

פלייבק בעולם
טכניקת פלייבק הינה כלי תיאטרלי חוויתי אשר מיושם על ידי ארגונים רבים בארץ ובעולם. הטכניקה משתמשת בחומרי הגלם שמציע הסיפור האישי כדי לבחון ולהקשיב לתכנים החברתיים והתרבותיים שעולים ממנו. אנסמבל פלייבק שייך ל- International Playback Network.

הכנסו לסרטון על אנסמבל:
מופעים וסדנאות הכשרה על הדרמה של חיינו
תאטרון פלייבק/אימפרוביזציה/אמנות הסיפור/מנהיגות ויצירתיות בארגון

האימפרוביזציה הנה אמנות של המצאה, יוזמה, הקשבה, ערנות, הובלה, ויתור והסכמה, מסירה וקבלה. זו אמנות הנוצרת מתוך הווית "הלא נודע" ונלמדת כאתלטיקה של גוף ונפש. איך מציגים דילמות מקצועיות ביצירתיות ואמפתיות? איך מתחלפים בתפקיד ומפתחים דיאלוג? איך משמיעים ומקשיבים לקולות מנוגדים? איך אומרים "כן" לפרטנר שהוא שונה ממך? איך אומרים "כן" לסיטואציה משתנה? איך ניתן לקבל רעיון או יוזמה חדשה ובמקביל להוביל רעיון או יוזמה משלנו? איך מגלים תחומי מומחיות חדשים? איך פועלים מתוך חופש ואמון, איך מוצאים תשובה אחת בקבוצה גדולה?

למי מיועדים המופעים והסדנאות?
למנהלים בכירים בחברות וארגונים, למנהלי יחידות, קבוצות הדרכה, ליועצים ומנחים, אנשי הוראה, רופאים, אחיות וצוותים רפואיים, קבוצות עובדים בחתכי אורך ורוחב. לכל מי שמעוניין להתנסות באמנות האימפרוביזציה ולהכיר דרכים חדשות להבעה, תקשורת, התמודדות עם מצבים בלתי צפויים ועבודת הצוות. לכל מי שמחפש כלים יצירתיים ליישום בעבודה ובחיים בכלל.

מופע פלייבק לעובדים
מופע המבוסס על מצבים מעולם העבודה. המופע מעלה קשת של דימויים מעולם הארגון ופותח בפני המשתתפים ערוצי תקשורת חדשים. מופע הפלייבק משתלב בסדנאות מנהלים, בצוותי חשיבה בנושאי ייעול והדרכה, במסגרות להכשרת עובדים ובאירועים המיועדים לעובדים ולמשפחותיהם.

סדנת אימון באימפרוביזציה וטכניקת פלייבק
סדנת פלייבק ואימפרוביזציה המועברת על ידי מנחי האנסמבל. מפגש מרוכז של גיבוש ולמידה צוותית. הסדנה מתמקדת בפיתוח ועיבוד משותף של נושא ארגוני; זיהוי מטרות ובעיות ותיעולם באמצעות שימוש בכלי האלתור וטכניקת פלייבק. באמצעות כלי האלתור לומדים המשתתפים לשפר את יכולות ההקשבה שלהם, להתמודד ולהפיק את המירב ממצבי אי וודאות, לתת אמון, להתגייס למטרה משותפת, לתמוך ולפתח רעיונות של אחרים ולפעול מתוך יצירתיות צוותית.

סדנה בשילוב מופע
סדנה פלייבק ואימפרוביזציה המשלבת מופע בשיתוף עם מנחה ושחקנים מהאנסמבל. הסדנה מותאמת לתכנים ומטרות ארגוניות בחתכי אורך ורוחב ומאפשרת התנסות קבוצתית במודלים להצגת מצבים מעולם העבודה, והמחזה משותפת של הדרמה הארגונית.

מופע לילדי העובדים
מופע אימפרוביזציה לילדים במהלכו צוות שחקנים ומוזיקאים מעלים את סיפורי החיים של הקהל במשחק, שירה ומוזיקה. על הבמה מגולמים סיפורי הילדים בטכניקות אלתור שונות ומקבלים משמעות חדשה ומפתיעה.ליצירת קשר לחצ/י כאן