חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

עובדים בחורף בתנאי מזג אוויר קשים? כך תשמרו על הבטיחות בעבודה!

עונת החורף מאופיינת בתנאי אקלים העלולים להביא אתם סכנות ייחודיות לימי החורף. רוחות סוערות, שלג, טמפרטורות קרות, גשמים סוערים ועוד עלולים לפגוע בבטיחות העובדים ובבריאותם. לפני בוא החורף חייב המעביד להכין את המבנה לקראת החורף, להדריך את העובדים על הסכנות הצפויות, על הפתרונות, לעקוב ולוודא כי כל ההוראות מיושמות בשטח.כך תכינו את המפעל לקראת החורף

לפני החורף, עוד לפני הגשם הראשון, חובה לבדוק את הגגות, לנקות אותם מחפצים מיותרים המונחים עליהם, העלולים לעכב את זרימת המים וליצור שלוליות על הגגות. יש, לנקות את המרזבים, לסלק שאריות עלים, ענפים ולכלוכים שונים ולוודא כי המים במרזב זורמים היטב.

יש לבדוק את אטימות הגגות. צריך להחליף רעפים ישנים ושבורים, להחליף שכבות איטום פגומות ועוד. אם התגלו בעיות בגג יש להזמין בעל מקצוע מומחה עוד לפני שהחלו הגשמים הראשונים.

יש לחזק מבני מתכת ועץ כמו פרגולות, סוככים ועוד. חשוב לעגן היטב כל חפץ או כל מתקן שרוח חזקה עלולה להעיף או להזיז אותו. כאשר החפצים אינם מחוזקים היטב הם עלולים להתעופף ובדרכם לשבור חפצים ולפגוע באנשים, בעובדי המפעל או בהולכי הרגל הנמצאים בסביבה.

חשוב לגזום עצים וענפים הנמצאים בקרבת כבלי החשמל כדי למנוע קריסה של העצים על הכבלים, למנוע סיכון של העוברים והשבים ולמנוע הפסקות חשמל.

רצפות רטובות ובוציות הן הגורם העיקרי לנפילות ופציעות. לפני הכניסה למפעל יש להניח מרבדים מיוחדים כדי לנקות בהם את הנעליים ולמנוע רטיבות ובוץ בתוך שטח המפעל.

עבודה בתנאי מזג אוויר חורפיים

עבודה בטמפרטורות נמוכות עלולות לפגוע בבריאות העובדים ולהפחית באופן משמעותי את יכולותיהם הפיזיות. מספיקה עבודה של עשרים דקות בתנאי קור כדי לגרום לתחושת אי נוחות ועייפות, תחושה העלולה להשליך על תנאי הבטיחות בעבודה, לגרום למחלות חורף ולהיעדרויות מרובות מהעבודה. כנ"ל בעת ביצוע עבודה תחת גשם, ערפל, ברד ורוחות עזות. מומלץ מאד לדחות ככול הניתן ביצוע עבודות תחת תנאי מזג אוויר חורפיים, במידה והעבודה מחוייבת לביצוע, יש לצייד את העובדים בציוד חורף מתאים, לדאוג להפסקות מרובות ושתייה חמה.

עבודה בחללים מחוממים מגבירה את תפוקת העבודה, אך חובה לאוורר את החללים המחוממים. חוסר באוורור עלול לגרום להצטברות אדים של חומרים הנפלטים בתהליכי הייצור, להביא למחסור בחמצן, לתחושת נמנום, לכאבי ראש ולחוסר ערנות.

%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f

צילום: יחזקאל בלומשטיין

בימים סוערים יש להימנע מביצוע עבודות לגובה

גברת ורדה אדוארדס, ראש מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית ומפקחת עבודה ראשית במשרד הכלכלה, קראה לקבלנים ולעובדים בבניין לגלות זהירות בעבודה בימים שבהם מזג האוויר סוער.

  • יש להימנע ככל האפשר מביצוע עבודות בגובה. אם העבודות דחופות וחיוניות, יש לקבוע הנחיות בטיחות מפורשות בכתב, לפרט את כל האמצעים למניעת נפילות, לחלק אותן לעובדים ולוודא כי הם עובדים בהתאם להנחיות.
  • יש להימנע מעבודה על פיגומים ממוכנים בעת סערה ואין לבצע פיצוצים או עבודות גלישה בזמן סערה.
  • יש לוודא כי כל הפיגומים באתרי הבניה יציבים, חזקים ומחוזקים היטב.
  • אסור להפעיל עגורן או צריח או לפרק אותם בתנאי רוח חזקה.

חברת "מוזי בוטון - בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ" מספקת שירותי בטיחות וגיהות ברמה מקצועית ובאיכות ללא פשרות, במטרה לשמור על בטיחות ובריאות העובדים. צוות החברה עבר ועובר השתלמויות והכשרות רבות והוא מתמחה במגוון רחב מאד של הנושאים והתחומים הקשורים לבטיחות בכלל ובטיחות בעבודה בפרט, באיכות סביבה תעשייתית, בעבודה מול רשויות, בהדרכת בטיחות ועוד.

 

 


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *