חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

נטוורקינג – איך להשתמש בכלי הזה למציאת עבודה?


הימים הם ימי קורונה, ואם לא די בכך – גם ימי סגר שני. עסקים קטנים וגדולים כאחד, מעידים על חוסר יציבות ותחושה קשה של חוסר ודאות. נגיף הקורונה הביא איתו אמנם המון קשיים, אך גם אתגרים פתירים – כאלו שרצוי, ראוי וניתן להתמודד מולם. אם עד לפני המשבר הצעות לעבודה היו דופקות על דלתות בתי העסק, הרי שכיום נדרשים בעלי עסקים להיות אקטיביים ויוזמים בכדי לשמר את הפעילות העסקית.


מפגשי נטוורקינג אינם כלי חדש למציאת עבודה ויצירת חיבורים מקצועיים, אך בעקבות (אולי אפילו בזכות) משבר הקורונה, הם התחזקו והפכו לכלי דומיננטי, מוביל ומעל לכל – יעיל. איך המפגשים האלו יוכלו לסייע גם לכם לשמר את הפעילות העסקית שלכם?

נטוורקינג – מפגש חברתי ליצירת קשרים מקצועיים
הגישה הזו נשענת על רעיון פשוט: ארגון מפגשים חברתיים, בהם לוקחים חלק בעלי מקצועות שונים בעלי אינטרסים משותפים. המטרה: לבסס את התנאים לפעילות עסקית משותפת ומניבה. לדוגמא: קבוצת נטוורקינג של אנשי מקצוע מתחום השיווק הדיגיטלי: מקדמי אתרים, אנשי PPC, אנשי SEO, כותבי תוכן, מזיני תוכן, מעצבי ובוני אתרים ועוד. המפגש הישיר בין בעלי המקצועות השונים, יוצר פתח אדיר לשיתופי פעולה, המלצות הדדיות ללקוחות והסכמי ברטר. 

איך מפגש נטוורקינג מייצר לכם עבודה?
מילת המפתח היא חשיפה. ככל שיראו אתכם יותר, כך יכירו אתכם יותר וכך ידברו עליכם יותר. הפרויקט הבא שתזכו בו יכול להיות תוצר של הדברים הבאים:
מתכנת המליץ עליכם כמקדמי אתרים בפני חברו הטוב שמעוניין לקדם את האתר שלו.
היכרות עם גורמי מפתח כדוגמת מנהלים בכירים, מנהלות משאבי אנוש וכיוצא בזה.
שיתוף פעולה מקצועי עם איש מקצוע אותו פגשתם. (לדוגמא: בניית אתרים משותפת ללקוחות – אתם אחראיים על העיצוב הגרפי והוא על בניית האתר)

נטוורקינג בימי קורונה? תתפלאו עד כמה הוא פשוט!
אולי המילה המדוברת ביותר בחצי השנה האחרונה אחרי "קורונה" היא "זום". תתפלאו (או שלא), אך תוכלו לקיים מפגשי נטוורקינג גם בשיחות וידאו. מפגשים וירטואליים כאלו ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים, מסתמנים פשוטים ונוחים יותר מהמפגש הפיסי:

🙌 המפגש העסקי-מקצועי מתקיים מהבית שלכם. 
🙌 חיסכון אדיר בזמן על נסיעות, לא מתבזבזות שעות עבודה.
🙌 החיבורים המקצועיים מתבצעים מהר יותר.
🙌 פתרון אידיאלי לאנשי מקצוע קצת יותר ביישנים.

3 טיפים מעולים לקראת מפגש הנטוורקינג הבא שלכם:
הציבו לעצמכם מטרות ברורות לפני המפגש. במילים אחרות: מה תרצו להשיג ממנו? לדוגמא: היכרות עם קולגות, חשיפה ללקוחות עסקיים, להיות חלק מקהילה ועוד...
אל תשיבו בחיוב לכל הזמנה למפגש, אלא בדקו האם הוא מתאים ונכון לכם. (אין כל סיבה שתבזבזו את זמנכם היקר על מפגש שלא יתרום לקידום המטרות שלכם)
צאו מהפגישה לפחות עם מספר טלפון אחד- של איש מקצוע, קולגה או לקוח פוטנציאלי. המטרה היא לייצר המשכיות שתוביל לשת"פ עסקי.
הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *