חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

מעסיקים חשופים לתביעות פליליות, מאסר וקנסות בגין אי מימוש בחירה פנסיונית של עובד

אם אתה המעסיק וחשבת שבכך שהפנת את העובד ל"מנהל הסדר פנסיוני" ושילמת את התקציב הפנסיוני באמצעותו יצאת ידי חובתך - מסתבר שיש לך טעות. 


 
אף כי הכתובת היתה על הקיר, וכולם צפו שעובדים ינצלו את חופש הבחירה שמקנה להם החוק, נראה שהמהלכים האחרונים של שחקנים חדשים והתארגנויות צרכניות שונות, תופסים מעסיקים רבים לא מוכנים, כאשר מונהגת אצלם פרקטיקה של ניהול מערך פנסיוני באמצעות "מנהל הסדר", פרקטיקה שמסתברת כבעייתית עם פוטנציאל לחשיפה עצומה במישור הפלילי והכלכלי.
 
אם אתה המעסיק וחשבת שבכך שהפנת את העובד ל"מנהל הסדר פנסיוני" ושילמת את התקציב הפנסיוני באמצעותו יצאת ידי חובתך - מסתבר שיש לך טעות. 
 
"מנהל ההסדר" הוא בעצם "קבלן משנה" שלך, המעסיק. האחריות לוודא שהפרקטיקה המתנהלת אצלך כמעסיק חוקית חלה עליך בלבד.
 
אלא  ש"מנהל ההסדר" מצוי בניגוד עניינים מובנה וכל עובד שבוחר במוצר פנסיוני אחר מזה שמוצע על ידו (במיוחד כאשר מדובר בערוץ ישיר) פוגע בהכנסותיו וביעדיו העסקיים של אותו מנהל ההסדר. 
 
מעבר לחשיפה הפלילית הנובעת מהפרקטיקה שלא מאפשרת לעובד לממש את בחירתו, עולה שמעסיקים רבים חשופים גם לתביעות מצד עובדים בגין הפסדי תשואה.  היקף החשיפה לעיתים אדיר לנוכח תביעות ייצוגיות, במיוחד כאשר אצל מעסיק קורים מקרים של בקשות עובדים שלא כובדו כנדרש.
 
לסיכום: מעסיקים חשופים לתביעות פליליות, מאסר וקנסות בגין אי מימוש בחירה פנסיונית של עובד, עובדים שנתקלו במצב הזה ו/או מנעו מהם הטבות שהוסכמו בינם לבין ערוץ החיסכון שבחרו, יכולים, ואף נקראים, לפנות לאגף הפיקוח במשרד האוצר ולהתלונן על כך
 
את המהפכה הזו ככל הנראה לא ניתן לעצור, ברור לגמרי כיצד ייראה השוק תוך חודשים אחדים. זה הזמן להתארגן, ליזום ולהפתיע במקום להיגרר...
 
בעקבות כתבה שפורסמה ב- "גלובס" בתאריך 30 באפריל 2015 :   
סלינגר: "בקרוב - פתרון ללקוחות השבויים של חב' הביטוח"
דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, מגיבה על הטור "האוצר עדיין מנמנם"
 

ירון כהן - מנכ"ל קלריטי
03-7188100  |   www.clarity.co.il  |   [email protected]
 
חברת קלריטי מאפשרת לך, המעסיק, להיות מוכן לעידן החדש ולפתור את הבעיות בהן אתה נתקל כתוצאה מהתפתחויות בשוק המתוארות לעיל.
 
חברת קלריטי הינה חברת IT אשר פתחה מערכת חיצונית, אוטונומית, מאובטחת ואינטראקטיבית,  אשר נועדה בקלות רבה לתמוך תפעולית במערך פנסיוני רב ערוצי  כולל (סוכנים, משווקים ישירים, בנקים, וקופות מכל מין וסוג שהוא), לבצע תשלומים פנסיוניים באופן ממוכן (עומד בדרישות רגולציות האוצר– החוק לתקנות קופות גמל ינואר 2016) מחשבונך ישירות לחשבון העמית בקופה, לנהל בקרות ולקבל נתונים און ליין אודות צבירות פיצויים, תוצאות בקרה, טופס 161, לבצע שרותים הקפיים נוספים למעסיק ועוד.

 


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *