חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

מדוע אנשי משאבי אנוש חשובים כל כך לארגון?


לא אחת מכונים אנשי משאבי האנוש בארגונים כ"אמא ואבא של הארגון". 
ממש כמו במשפחות הגרעיניות, בהן דמויות האב והאם מעצבות את התא המשפחתי ויוצקות לו זהות, כך גם בארגונים. כשמנסים להבין מדוע אנשי משאבי האנוש חשובים כל כך לארגונים, מבינים מהר מאד כי אין לשאלה תשובה אחת נכונה.


מדוע אנשי משאבי אנוש חשובים כל כך לארגון?

מנהלי משאבי האנוש תורמים לתרבות הארגונית, הם אלו "ההוגים" את שפת הארגון וגם אלו המחברים את הקצוות – בין המנהלים ובין העובדים. כשמדברים על נכס אנושי, מדברים על מחלקת משאבי האנוש שדואגת לכולם ולכל אחד בארגון.

1. העצמה ופיתוח של העובדים הקיימים
מנהלי משאבי האנוש מתפקדים המון פעמים כחולייה מקשרת – בין העובד ובין המנהל שלו. לעתים, שגרת העבודה לא מאפשרת למנהלים לצ'פר את עובדיהם ולתרום לפיתוחם המקצועי. מנהלי משאבי האנוש הם אלו שמייעדים עובדים מסוימים לקורסים, הדרכות והכשרות מקצועיות (גם כשלמנהל האישי תוכניות אחרות...). מרבית העובדים מעידים כי מה שחשוב להם בעיקר במקום עבודתם הוא למידה, התפתחות וצמיחה. מחלקת משאבי האנוש דואגת לענות על ציפיות העובדים ולתרום להתקדמותם המקצועית. 

2. מימי גיבוש ועד האפי האוור בסוף השבוע
ישנם אלו המנסים להקטין את תפקידם של מנהלי משאבי האנוש ולהצמיד להם את התגית "ועדת חברה וקישוט". מבלי שמנהלי משאבי האנוש היו מקדשים את פעילויות הרווחה והחברה, מורל העובדים היה לבטח מאד נמוך. זהו פן נוסף בעבודתם של מנהלי משאבי האנוש, הדואגים לפעילויות החברתיות, צ'ופרים לעובדים, מתנות יום הולדת ומתנות לחגים, "שעות שמחות", ימי גיבוש וצוותים וכן הלאה.

3. גיוס עובדים חדשים לארגון
אולי הדבר המזוהה ביותר עם מנהלי משאבי האנוש הוא גיוס עובדים חדשים. עד כמה קל לגייס עובד חדש? לא קל בכלל. ללא אנשי משאבי אנוש מנוסים, מקצועיים ומלאי מוטיבציה, ארגונים יתקשו לתפקד, לדהור קדימה ולעמוד בקצב שמכתיבים המתחרים (כן, גם בשיאו של משבר הקורונה). למרות המחשבים המתקדמים והמכונות החכמות, התלות בעובדים אנושיים-מוכשרים נותרה גבוהה. 

מנהלי משאבי האנוש אחראים לתהליך הגיוס במלואו:
פרסום המשרה ברשתות החברתיות 
עבודה אל מול מגייסים חיצוניים
מעבר על קורות החיים וסינונם
הזמנת מועמדים לראיונות פרונטליים
גיוס המועמדים הנבחרים

4. קליטתם של העובדים החדשים
הרגע שבו מבשרים לעובד שהוא התקבל לעבודה, הוא גם הרגע שבו ממתינים לשמוע מהצד השני: "אשמח לעבוד אצלכם!". כשם שחשוב להשאיר רושם טוב על המועמדים בכל תהליך הגיוס, כך גם חשוב להשאיר עליהם רושם בתהליך הקליטה. המטרה היא להעניק לעובדים תחושה של חממה, בית ומקום בו הם רצויים. מנהלי משאבי האנוש אחראים על תהליך הקליטה במלואו: מהחתימה על הסכם העבודה, בחירת המשרד בעבור העובד ועד "וולקאם" ביום העבודה הראשון. אין שני לרושם ראשוני (כן, גם בעולם הגיוס והעבודה), ועל הרושם הזה אחראים מנהלי משאבי האנוש. הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *