חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

לקראת חג של שינוי

בתקופה של חופש מהלימודים, עולה מספר הילדים הנפגעים בכבישי ארצנו. אני פונה בזאת, מעומק ליבי, לכל אחד מאיתנו לקחת אחריות על המתנה הגדולה ביותר שקיבלנו והיא: החיים !!

חג הפסח בפתח – חג החרות -  חג של שינוי, אשר בו התחולל שינוי דרמתי בעם העברי. על-פי ההיסטוריה, עם העבדים במצרים (בין המייצרים) – לקח אחריות !!! ועשה מעשה !!!

במשך 210 שנים, עם של עבדים אשר חי במציאות של עבדות ולא היה מודע לכך שיש אפשרות אחרת, מכיוון שזו המציאות היחידה שהייתה מוכרת לו ואליה נולד. אותו דור אחרון לעבדות – חולל שינוי כאשר הבין כי
יש דרך אחרת !

בין המייצרים – יכול להיות אותו מקום הנמצא אצל כל אחד מאיתנו במה שיש לנו ברווח שבין האוזניים. שם אמור להתחולל השינוי וזה בידינו, לקחת אחריות.

בתקופה של חופש מהלימודים, עולה מספר הילדים הנפגעים בכבישי ארצנו. אני פונה בזאת, מעומק ליבי, לכל אחד מאיתנו לקחת אחריות על המתנה הגדולה ביותר שקיבלנו והיא: החיים !! החיים של כל אחד מאיתנו ושל הזולת מתוך ערבות הדדית !

הבה וניקח דוגמה: אני מזמינה אתכם ליום כיף עם הילדים בו נעשה כולנו בנג'י.... בתנאי אחד – ללא חבל !!!???...... מי מצטרף??  הרי מובן שאף בר דעת לא יעשה זאת, כיוון שהתוצאה ברורה לו ב- 100%. המשוואה מוחלטת. אני מזמינה אתכם לחשוב ולשאול את עצמכם: מדוע ברכב לא כולם חוגרים חגורת בטיחות?,  איך ייתכן שהנהג/ת  אמא/אבא יושבים ברכב חגורים והילדים מאחור לא..?!?! שאלו את עצמכם בכובד ראש: למה נועדה חגורת בטיחות ומהו תפקידה? בדקו זאת וכאשר תבינו... אין לי ספק, כי רכבכם לא יתחיל בנסיעה מבלי שכולם יהיו חגורים.

האתגר של כולנו: לעשות שינוי במודעות, בחשיבה ובגישה. אכן, כמו תפקיד החבל בקפיצת בנג'י, המציל את חיינו, כך גם חגורת הבטיחות ברכב. אלא שברכב, שלא בדומה לתוצאה של קפיצת בנג'י ללא חבל, התוצאה אינה מוחלטת וברורה כל-כך, מכיוון שאינה מתרחשת ביחס ישיר. יחד עם זאת, כאשר מתרחשת תאונה, חס ושלום, אין דרך חזרה ואי אפשר לתקן טעות גורלית כזו.

אנו כל-כך דואגים לילדינו שיילבשו משהו חם כשהם יוצאים מהבית ביום קר, שמא יתקררו (ומזה כידוע לא נפצעים או מתים) וברכב אנו מסיעים אותם בצורה חסרת אחריות?! שאלו עצמכם שוב ושוב: מדוע ולשם מה התקינו חגורות בטיחות ברכבים? האם בגלל השוטר?? ..לא סביר! מה קורה לתיק או חפץ המונח על המושב שלידינו, בזמן עצירה פתאומית? האם הוא נשאר במקום? אם כך, אז מה לגבי אותו ילד יקר לנו, שאנו כל-כך חרדים לשלומו???

אני מזמינה אתכם לצאת לחרות מחשבתית מודעת! לחיות בכיף את החיים היפים ולקחת אחריות על חיינו וחיי יקירנו, כי זה בידינו לחשוב מניעה .....ולעשות מעשה!  בואו ונשתחרר מהשעבוד לדפוסי התנהגות והרגלים מסוכנים ואוטומטיים! כאלה שאינם תורמים לדוגמה האישית שאנו מקנים לילדינו ובכך אנו לא נותנים בידיהם כלים טובים ונכונים שישרתו אותם במטרה לחזור הביתה בשלום כשיגיע זמנם לקחת את "ההגה" לידיהם.


חג חרות נפלא ובטוחדליה קמרון – "חגורה בחיבוק"
מפגשים / הרצאות בבטיחות מודעת.
נייד: 052-5182121

הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *