חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

לבנות קבוצה מנצחת

מנהלי משאבי אנוש רבים ודאי מכירים את התחושה של ״יש לנו בחברה עובדים עם הרבה אנרגיות, פוטנציאל וחוזקות, ובכל זאת, יש לנו תחושה של בינוניות באוויר... מה עושים? איך בונים מחומר האנושי באמת טוב שכזה קבוצה מנצחת״? 
התשובה לשאלה החשובה די מורכבת. מניהול נכון של מערך העובדים ועד לטיפוח ופיתוח ההון האנושי, תוך יישום טכנולוגיות מתקדמות, לפניכם כמה דרכים להפוך את האנשים שלכם לכוח מנצח.

 
כסא הנהג
 
כיום, די ברור שאחת ההחלטות האסטרטגיות שחברות צריכות לקבל, היא שיש לבנות תרבות ארגונית ששמה את העובדים במרכז - כזו שמספקת להם את הכלים המאפשרים פרודוקטיביות וצמיחה. לעתים קרובות מדי, ארגונים מקובעים דווקא על השורה התחתונה ומתעלמים מאלה שבאמת עושים את העבודה. 
הראו  לעובדים שלכם שהארגון מחויב לטיפוח ופיתוח שלהם ואפשרו להם להתוות לעצמם, עם הכוונה מלמעלה, את מסלול הצמיחה שלהם בארגון. בקיצור: שימו את העובדים בכסא הנהג...
 
אז מה צריך לעשות?
- קבעו מטרות הן בתחום הביצועים האישיים והן בהתפתחות האישית, כאלה שיראו לעובד את הכיוונים להתקדמות המקצועית שלו, בהתאמה ליעדים הארגוניים. כל זה צריך להתבצע מתוך חיבור לתכנים ולמסלולי למידה שיסייעו להשגת המטרות. 
- אמצו את יכולות המובייל , קהילות ידע ופורומים פנים-ארגוניים , כדי לספק כלים ההכרחיים לשיפור ביצועי העבודה, מתי והיכן שצריך.
- כרכו בחבילה אחת המידע , התהליכים  וכלי אנליטיקה רבי עוצמה, כדי להדגים כיצד ניתן למקסם את הפוטנציאל של כוח האדם העומד לרשות הארגון.
נהלו את המידע והתהליכים על העובד במערכת אחת המאפשרת מבט הוליסטי על העובד. כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות כגון זיהוי מקרים "דורשי טיפול". למשל, עובד מסוים הנמצא במשרה קריטית בארגון והוא בעל ביצועים מעולים, אך קיימת אינדיקציה שבכוונתו לעזוב את הארגון. בדקו מה צריך לעשות על מנת לשמר אותו, ו/או תכננו מי יכול להחליף אותו והיה ויעזוב.
- השתמשו בטכנולוגיה היכולה לתת לכם המלצות: מי העובד המתאים ביותר לאיוש תפקיד מסוים, מהם פערי הידע שלו יחסית לתפקיד ואף המלצות על פעילויות הדרכה לסגירת  פערי הידע.
 
הטאלנט הלומד
 
היה זה בנג׳מין פרנקלין האמריקני שכבר אמר בעבר כי "הריבית הגבוהה ביותר מושגת בהשקעה בידע". ואכן, השקעת זמן ומשאבים לבניית מאגר הידע הכולל של הארגון היא אחת הדרכים היותר יעילות להגביר מחוברות (engagement) ונאמנות של העובדים למקום העבודה ולעודד אותם לפתח מומחיות. חיבור העובדים לתהליכי למידה מאפשר להם לצמוח עם הארגון, תוך התאמה בין המיומנויות שלהם לצרכי הארגון המתפתחים.
 
מה צריך לעשות?
- ספקו לעובדים תכנים, חומרי לימוד וקורסים רלבנטיים לעשייה היומיומית שלהם וליעדים שבפניהם הם ניצבים. 
- ודאו שיש לכם את היכולת לעקוב אחר צרכי הדרכה והסמכות נדרשות, על מנת להכשיר את העובדים לביצוע המשימות שלהם, היום ובעתיד, כמו גם לעמוד בדרישות רגולציה.
- אפשרו קהילות ידע, פורומים מקצועיים ולמידה מקוונת, המאפשרים פתרונות בזמן אמת.
- קחו בחשבון גם את הצרכים של השותפים העסקיים, הספקים ולקוחות, וודאו שפתרונות הלמידה שלכם גמישים מספיק בכדי לתמוך ב׳ארגון המורחב׳. 
 
לנהל, לנהל, לנהל
 
ניתן כיום למדוד, ודי בקלות, את ההשפעה שיש לפתרונות WFM (ניהול מערך העובדים) על השורה התחתונה, תוך בחינת ה-ROI. מחקרים בנושא מעריכים שעל כל דולר שמושקע יש החזר של 10.99 דולר. וזה הרבה. 
 
תהליכי WFM סטנדרטיים ואוטומטיים, יכולים בקלות רבה לשפר ולפשט נושאים כגון נוכחות עובדים, סידור עבודה, היעדרויות ועוד. אין ספק שחיזוי וניהול נכון של היעדרויות, בשילוב עם אופטימיזציה של סידור עבודה, הם רק דוגמאות לייעול הניהול של מערך העובדים. אוטומציה של תהליכים כאלה, יכולה לחסוך לארגון כ-4 אחוזים מעלות השכר השנתיות. מרבית החיסכון נובע מהתאמה לרגולציה, צמצום עבודה ידנית, מניעת טעויות אנוש ויצירת עקביות.
 
לבד מההחזר על ההשקעה ניהול אפקטיבי של מערך העובדים, הנושא חייב להפוך בארגון לדיסיפלינה אופרטיבית בכדי להבטיח שהאדם הנכון (המתאים ביותר לתפקיד/משימה), נמצא בזמן הנכון, במקום הנכון ובעלות הנכונה. מיקסום יכולות ה-WFM, בעיקר אלה המשולבות בפתרונות HR אחרים, יכולים לספק כמות אדירה של מידע עסקי חשוב, שבסופו של דבר יספק פידבק לטובת ייעול ושיפור עתידי. ובכלל, מידע הוא מפתח מרכזי בדרך לבניית ״קבוצה המנצחת״. חייבים להפוך את התובנות להזדמנויות אסטרטגיות ולהתחיל להשתמש בכלי Analytics  כדי לקבל החלטות טובות יותר בזמן אמת.
 
ניגשים לבניה
 
בין אם אתם משתמשים בטכנולוגיות HR שרכשתם מחברה אחת או מכמה חברות, אתם חייבים לוודא שכולן "ינגנו" ביחד, על מנת למקסם את התועלות מהם. פתרונות שלא ידברו האחד עם השני רק יכולים להזיק ולמעשה יגדילו את העבודה האדמיניסטרטיבית ויבזבזו לכולם זמן יקר. פתרונות הלמידה, ניהול הטאלנטים וניהול משאבי האנוש, צריכים להיות שקופים האחד לשני, בכדי להעצים את האימפקט שלהם. 
האנשים שלכם, הם המשאב היקר ביותר שלכם. הם אלה המביאים איתם ערך מוסף, מניעים את הצמיחה ומייצרים חדשנות לארגון. אל תתפשרו על פחות מקבוצה מנצחת.
 

הכותבת היא תמר בראל, מנהלת תחום Talent Management בסינריון, המתמחה בפתרונות תוכנה מתקדמים לניהול הון האנושי בארגון www.synerion.co.il

 

הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *