חדשות
 1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

 2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

 3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

חיפוש עבודה חכם


הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת בקצב מסחרר שינתה וממשיכה לשנות את המציאות שלנו בכל תחומי החיים, וכן גם את הדרך שבה אנחנו מחפשים עבודה, ובמקביל ואולי אפילו יותר, את הדרך שבה העבודה מחפשת אותנו. עם השנים תהליכי גיוס עובדים- מצד אחד וחיפוש עבודה מהצד השני - הופכים לאוטומטיים יותר ויותר, וזאת במטרה להפוך אותם לפשוטים יחסית ובהתאם לטכנולוגיה שהתפתחה, ובשאיפה לחסוך זמן יקר לשני הצדדים. לדוגמה: ישנן חברות שאפילו את "חבר מביא חבר" (שיטת גיוס אפקטיבית מאוד!) הצליחו למחשב ולעשות אפליקציה שתתמוך בצורת גיוס זו.


ההתפתחויות הטכנולוגיות שמאפשרות כעת למעסיקים לגייס עובדים בצורה חכמה, מצריכות מאיתנו, מחפשי העבודה, להסתגל ולהפוך את חיפוש העבודה שלנו לחכם גם כן. כלומר, להתאים את אופן בנייתם ועיצובם של קורות החיים שלנו, את דרך שליחתם ואת הפצתם לתהליכי גיוס מודרניים, ובעצם להיות חכמים (לפחות...) כמוהם. כך לדוגמה, מומלץ להירשם לסוכן משרות חכם באתרי דרושים שונים, ובכך להיות חלק מתהליך חיפוש עבודה שבו לא רק אתם המועמדים מחפשים, אלא שגם המשרה תחפש אתכם: ברגע שמעסיק יעלה משרה שתואמת את האזור הגיאוגרפי שלכם, את התחום בו אתם מיומנים, את הניסיון התעסוקתי שלכם וכן את המקצוע שלכם, תוכלו לקבל על כך התראה במייל או בחשבון באתר עצמו, ותוכלו אולי אפילו להקדים בפנייתכם אל המעסיק את יתר מחפשי העבודה שיתחרו אתכם על אותה המשרה. ככל שנשכיל להשתדרג ולהתעדכן בשיטות חיפוש העבודה המתקדמות ביותר, כך תהליך חיפוש העבודה שלנו יהיה קצר ואפקטיבי יותר.

  קורות חיים חכמים

  מה הכוונה חכמים? הכוונה קורות חיים מקצועיים, איכותיים, שמנוסחים בצורה רהוטה ותמציתית, ובנויים בצורה שמאפשרת קריאה נוחה. זה "ה"כלי" הכי חשוב בידיו של מחפש העבודה. אנחנו משקיעים זמן רב בכתיבתם, מתייעצים עם חברים, משפחה ואנשי מקצוע ובוחרים את המילים שלנו בקפידה. עם זאת, לעיתים נראה לנו שהתאמצנו לשווא, שכן קורות החיים לא מביאים לנו הצעות עבודה באופן שבו היינו מצפים. אבל אולי הבעיה היא בכלל לא בניסוח או בעיצוב של המסמך.       

  ייתכן שקורות החיים שלכם פשוט לא "חכמים" מספיק.

  כפי שהזכרנו קודם, חברות גיוס והשמה ומעסיקים רבים הפכו את תהליך חיפוש העובדים לממוחשב בחלקו הגדול, והכל כדי להתמודד עם עומס המידע. כך לדוגמה, בחברות רבות במקום שאדם ישב ויקרא עשרות ואף מאות קורות חיים, כל מסמכי קורות החיים עוברים סריקה ממוחשבת שמחפשת ביטויים ומילות מפתח בהתאם למה שהוגדר לתוכנה. בנוסף, קורות החיים שלכם "מופשטים" מכל הקישוטים, ולאחר מכן הכותרות הנפוצות כגון "ניסיון תעסוקתי" נכנסות לרובריקה המתאימה במערכת הגיוס, כך שבסיום הסריקה, המערכת הממוחשבת מציגה את קורות החיים של המועמדים לפי סדר רלוונטיות יורד, ולעיתים אפילו לא מציגות מועמדים מסוימים מסיבה שקורות החיים שלהם לא יכלו להיסרק, או שהם פשוט נמצאו בלתי רלוונטיים בעליל. לכן, למרות שאתם לכאורה מתאימים למשרה אליה שלחתם את קורות החיים שלכם, ייתכן שלא חזרו אליכם כי המערכת סרקה את המסמך שלכם, לא מצאה את מילות המפתח שהוגדרו לה והורידה את קורות החיים שלכם לסוף הרשימה.

  כיצד נהפוך את קורות החיים שלנו ל"חכמים יותר"?

  קראו את מודעת הדרושים של המשרה בעיון. למרבה המזל, רבות ממילות המפתח החשובות כבר נמצאות בתיאור המשרה! דאגו לשלב אותם בקורות החיים שלכם- לדוגמא: מונחים מקצועיים שנדרשת שליטה בהם. נסו להרחיב את היריעה, ולנסות למצוא עוד מילות מפתח וביטויים שחשובים למשרה לפי תיאור המשרה שפורסמה ולפי דרישות התפקיד המתואר במשרה. עליכם לשלב אותם באופן טבעי לאורך קורות החיים שלכם, במקום המתאים וכמובן רק אם הם באמת נכונים לגביכם.

  בניית קורות חיים בצורה "חכמה"

  גם לבנייה של מסמך קורות החיים שלנו יש פתרונות "חכמים". אם בעבר היינו צריכים לפתוח קובץ וורד, לבחור בגופן ובגודל המתאימים, לשנות את השוליים כדי שהמסמך לא יהיה ארוך מדי או שלא "ייחתך" בהדפסה, לבחור צבעים, להדגיש כותרות וכדומה, כיום ישנם מנועי קורות חיים אינטרנטיים שבונים את קורות החיים שלכם בצורה אוטומטית. כל שעליכם לעשות הוא לכתוב את הטקסט ולבחור בצבע ובעיצוב שמוצאים חן בעיניכם ומיד תקבלו את המסמך כקובץ מוכן לשליחה. מחוללי קורות חיים הם כלי טכנולוגי פשוט וקל לשימוש שיהפכו את מלאכת בניית קורות החיים למהירה ויעילה יותר.

  בהצלחה רבה.   הערות:

   אין תגובות

  השאר תגובה

  כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *