חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

חיל הים האמריקאי מבקש להכיר לעומק את הישראלים

בהמשך לפעילות משותפת בין הצבאות האמריקאי והישראלי עברו נציגי חיל הים האמריקאי הדרכה על ישראל במטרה לשפר את יחסי העבודה בין הצדדיםשיתוף הפעולה של יחידת Naval Air Systems Command של חיל הים האמריקאי עם צה"ל העלאה דרישה יוצאת דופן – הדרכה על התרבות הישראלית על כל מגווניה ובפרט על התרבות העסקית.

נציגי היחידה האמריקאית העובדים בשת"פ עם חיל הים וחיל האוויר הישראלי עברו בתחילת החודש הדרכה תרבותית על ישראל. ההדרכה התקיימה במסגרת שבוע הדרכות לתקשורת בין-תרבותית עם דגש על התרבות העסקית בישראל, יפן, פולין וטורקיה.

הוזמנתי להכין מתווה ולהעביר את ההדרכה בבסיס חיל הים האמריקאי בארה"ב, לאנשי חיל הים האמריקאי העובדים עם נציגי צבא ישראלים על פרויקטים צבאיים משותפים, מתוך הכרה בפערי תרבות בין הנציגים. "מטרת ההדרכה מצד הצי האמריקאי היתה ללמוד לגשר על הפערים התרבותיים אשר באים לידי ביטוי בעבודה אינטנסיבית של הצדדים ולחזק את יחסי העבודה והבנה, החל משלב הפיתוח דרך שלב הבדיקות ועד שלב הסיום המבצעי של כל פרויקט".

ההדרכה התייחסה לתרבות הישראלית בכלל ולתרבות העסקית הישראלית בפרט. המשתתפים בהדרכה ביקשו להבין את תהליך החשיבה ושיטת העבודה של עמיתיהם הישראלים בבניית פרויקט משותף, כיצד מתקבלות החלטות, מה היחס שלהם לעמידה בלו"ז, כיצד להתמודד עם עבודה "מחוץ לקופסא" ועוד. אחת המסקנות העיקריות של המשתתפים היתה לבטוח בעמיתיהם הישראלים מתוך הבנה שבתרבות הישראלית אין חשש לקחת סיכונים, לבצע שינויים בפרויקט תוך כדי תנועה ומעל לכל לקחת את האחריות לשינויים ולסיכונים אלו.

האלוף במיל' דוד בן בעש"ט, מפקד חיל הים לשעבר, אשר הוביל פעילות משותפת רבה של חיל הים הישראלי עם חיל הים האמריקאי, מציין את החשיבות הרבה שהוא מייחס להדרכה מסודרת העוסקת בהכרות התרבות ההתנהגותית וזאת על מנת לסייע בגישור ובסגירת הפערים התרבותיים בין הצבאות ובכך לסייע לעבודה משותפת יעילה ומוצלחת.

"הצבא האמריקאי ידוע כאחד הגופים המובנים והמאורגנים ביותר בעולם אבל ההבנה שיחידות עבודה הטרוגניות מצריכות שינוי ניהולי מחלחל גם לצבא מתוך העולם העסקי האמריקאי. בכדי לספק פלטפורמת עבודה מיטבית ליחידות בצבא אשר עובדות בשת"פ עם מדינות שונות, הצבא האמריקאי מעביר הדרכות תרבותיות כדוגמת ההדרכה על ישראל ".


אודות אהרונה משכיל:
אהרונה משכיל, מומחית לייעוץ והדרכה בין-תרבותית ומייסדת תחום האינטליגנציה התרבותית (CQ- Cultural Intelligence) בישראל. משמשת כמדריכה מומחית בישראל לתרבות האמריקאית מטעם Dwellworks Inc אחד מארגוני הרילוקיישן הגדולים בארצות הברית. ייסדה את תכנית ההדרכה הבין-תרבותית בשגרירות ארה"ב ובמסגרת זו הדריכה ב- 20 השנים האחרונות אלפי ישראלים לפני יציאתם לארה"ב. www.AronaMaskil.com


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *