חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

זה לא הגיל זה התרגיל על גיוס עובדים ``מבוגרים``

עולם משאבי האנוש מתמקד בשנים האחרונות בעיצוב נוף העבודה ותהליכי הגיוס על פי הצרכים והרצונות של דור ה- ודור ה- Z. גיוס עובדים צעירים זה מדע שמתפתח כל הזמן וכל מגייס מקצועי חייב לעקוב ולדעת איך למשוך את הקהל הצעיר יותר, דבר קריטי לארגון שרוצה לשרוד.על גיוס עובדים מדור ה-Y  ודור ה-Z  נכתבו מאמרים על מאמרים ואני מתקשה להאמין שיש לי עוד מה לחדש לכם. אני מעוניינת להציע קונספציה אחרת – לגלות את הקסם שבגיוס מבוגרים.  

מעסיקים רבים, ביחוד בישראל, נוטים לא לגייס עובדים מבוגרים. בעיניי, חשוב וכדאי להעסיק עובדים מבוגרים יותר בכל תפקידי הארגון, החל מהעובדים הזוטרים ביותר ועד לבכירים ביותר. ראשית, במחלקה משולבת של מבוגרים וצעירים יחד, תוכלו לראות שילוב של תפיסות שונות ודרכי פעולה שונות, מה שמפרה את היצירתיות, את דרכי החשיבה ואת עבודת הצוות. בשילובם במחלקה עם עובדים צעירים, העובדים המבוגרים מביאים עמם ידע וניסיון שצברו במהלך השנים, מה שמפרה גם את העובדים הצעירים.

לגיוס עובדים מעל גיל 45 יש יתרונות רבים שבעובדים צעירים פשוט לא קיימים. העובדים המבוגרים יותר מגיעים עם תפיסות עבודה שונות משל הצעירים. בניגוד לדור ה-Z, הם מחפשים מקום להשתקע בו לאורך שנים ומתאפיינים ביציבות רבה יותר. על פי מחקרים (וניסיון אישי), ככל שגיל העובד עולה, כך נאמנותו לארגון עולה.

אם להגיד את האמת הכואבת – עובדים מבוגרים הם משתלמים יותר ברמה הכלכלית. עם כל הכאב שבדבר, אף על פי שזה לא מגיע להם ולא חוקי, העובדים המבוגרים מופלים לרעה. עובדים שמעוניינים להמשיך לעבוד לאחר גיל הפרישה, לרוב יגיעו עם ציפיות שכר נמוכות יותר ממה שהם ראויים לו. כיוון והביקוש לעובדים בגילאים מבוגרים יורד, הם אינם יכולים להישאר בכוח ההשתכרות הקודם שלהם ומעסיק פוטנציאלי יכול לנצל את זה.

נוסף על כך, תפוקת העבודה נוטה להיות גבוהה יותר אצל עובדים מבוגרים יותר. על פי רוב, העובדים המבוגרים יותר מתאפיינים בכך שהם לוקחים פחות חופשים, מגיעים בזמן ומרוכזים יותר בעבודה. כל אלו מביאים לכך שהמעסיק משלם פחות על עבודה טובה יותר.

תרשו לי לנטרל עבורכם את החששות. עובדים מבוגרים יכולים לעמוד בסביבת עבודה דיגיטלית. הם יכולים לעבוד בסביבה דינאמית וצעירה. למעשה, הם יכולים לעשות כל מה שעובד צעיר יכול לעשות, ברוב המשרות, אפילו טוב יותר. זה לא אומר שצריך להפסיק להעסיק עובדים צעירים, אלו מכניסים חדשנות קריטית לארגון. זה רק אומר שכדאי לשלב בגיוסים גם עובדים מבוגרים יותר. תנסו. מבטיחה לכם – לא תצטערו.


נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

*כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.

 *הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי סי וי פול ג'וב נינג'ה. החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *