חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

הזאבות מוול סטריט

ב8 במרץ צויין בישראל ובעולם יום האישה הבין-לאומי. יום זה צוין לראשונה בשנת 1911 באוסטריה, דנמרק, גרמניה ושוויץ. אך למעשה המקור הוא  ביום 8 במרץ בשנת 1857, כאשר הנשים שעבדו במתפרות ובבתי המלאכה לטקסטיל בניו-יורק פתחו בשביתה על תנאי העסקתן. רק בחודש דצמבר 1977, החליטה האסיפה הכללית של האומות המאוחדות (או"ם) לאמץ את ההחלטה בדבר כינונו של יום המוקדש לציון זכויות האישה ולשלום עולמי.


 
חגיגת יום האישה הבין לאומי היא ההכרה בכך שקידום השלום והחברה כרוכים בהשתתפות פעילה ובשוויון של נשים, ובהכרה בתרומתן של נשים לשלום ולביטחון העולמיים.
 
שוק ההון והבורסה הינו תחום שנשים כמעט לא נמצאות בו. למרות זאת, נוכחות נשים בבורסה ובשוק ההון משמעותית ביותר- מחקרים מצביעים על כך שנשים טובות יותר מגברים גם בשוק ההון. מחקרים שנערכו בארה"ב מלמדים כי דירקטוריונים בהם היה שיוויון בין המינים הניבו תוצאות טובות יותר בעולם ההשקעות, בין היתר כי אותם גופים נטו ליטול על עצמם סיכונים נמוכים יותר. מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה מלמד כי רמת הסיכון הנמוכה שנשים נוטות ליטול בתחום, מאפשרת להן לייצר תשואה עודפת על הגברים של לפחות 2% בשנה..
 
קריאת מחקרים בעולם בתחום מצביעה על כך-
  1. שנשים סוחרות טוב יותר מגברים - הוכח סטטיסטית (לפחות ב- 1.4% תשואה לשנה). 
  2. נשים מנהלות סיכונים טוב יותר - ברוב מדינות העולם נשים מוצבות בתפקידי מפתח בניהול סיכונים
קצת דוגמאות מישראל- את הבנק השני בגודלו במדינה, בנק לאומי מנהלת הגב' רקפת רוסק עמינח, כמו כן קודמתה הגב' גליה מאור או מנכ"לית הבנק הבינלאומי: גב' סמדר ברבר צדיק,  או מנכ"לית חב' מגדל- הגב' ענת לוין, או מנכ"לית הבורסה: הגב' אסתר לבנון, נגידת בנק ישראל הגב' קרנית פלוג והרשימה עוד ארוכה מאוד. מרשים נכון?! 
 
למרות האמור לעיל, מדוע עדיין  פחות מ-20% מהעוסקים בשוק ההון הן נשים ואיך משנים את הסטטיסטיקה העגומה הזו? 
 
העובדה שנשים מפחדות מכסף, מעצמאות ומהצלחה נעוצה בשורשים בסיסיים שלנו ובהבניות תרבותיות. חלק מהנשים מתחבאות מאחורי משכורת שמנה של בן הזוג ומתמקדות במשפחה ובמשכורת משנית. יש נשים שלא מנהלות את התקציב הכלכלי המשפחתי ומרגישות שאין להן יכולת אמיתית להצליח בבורסה. נשים רבות דווקא כן מנהלות את התקציב המשפחתי, אך חוששות כשמדובר בעולם שבחוץ, שהוא הרבה יותר "גדול"
 
אנחנו רוצים לשנות את המציאות הזו ולתת לנשים כלי לעצמאות. לתת לכל אישה את ההזדמנות לייצר כסף.. ואפשר לייצר הרבה כסף. זה אמנם לא קורה מיד אולם עם עם ליווי, תהליך למידה אישי וקבוצתי ניתן להגיע לתוצאות נפלאות!
 
לקראת יום האישה הבינלאומי ובהמשך לשיתוף פעולה עם חברת Simpletrade אנו מזמינים אתכם לתת לעובדות שלכם הרצאה מסוג אחר – שבירת פרדיגמות בכל הקשור לנשים ולכסף ומבט אחר על שוק ההון ואופן ההתנהלות בו. ההרצאה חינמית (על בסיס כל הקודם זוכה). פרטים על ההטבה בלינק הבא.
 
בהרצאה נתמקד בנשים ושוק ההון (בורסה)- נבחן את התמורות העצומות שחלו בשווקים הפיננסיים בשנים האחרונות, שהעבירו את מרכז הכובד מוול- סטריט למחשבים הביתיים. נבדוק האם נדרש יידע מוקדם כדי לסחור בשוק ההון ולמי זה בכלל מתאים
 
לפרטים ניתן לפנות לקרן ברנד בדוא"ל- [email protected] (אנא לרשום במייל- הזאבות מוול סטריט)
 

על הכותבת: 

קרן ברנד, MA, MBA,פסיכולוגית עסקית, שותפה בדניאל בית של ייעוץ ופיתוח ארגוני
שותפה בדניאל בית של ייעוץ ופיתוח ארגוני. מעל 15 שנות ניסיון עוסקת בפיתוח ובייעוץ ארגוני, בעלת שני תארים שניים בהצטיינות- MBA בפסיכולוגיה עסקית מהמכללה למנהל, ו- MA במנהל ובמנהיגות חינוכית מאוניברסיטת תל אביב. מאמנת עסקית, MCI מסלול אישי-ניהולי-ארגוני מטעם איק"א, מרצה אורחת בבית ספר למנהל עסקים באונ' ת"א, במכללה למנהל (MBA) ובמכללת נתניה. חברת ועד מנהל של עמותת "רוח נשית"
ליצירת קשר עם קרן – [email protected], 054-8090807

 


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *