חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

הדרכות וניהול צוותים מרחוק בעידן החדשדלתות המשרד סגורות, אך אין זה אומר שגם העסק סגור. גם אתם ממשיכים בפעילות העסקית שלכם למרות כל ההגבלות? עליכם להיערך מחדש ולהסתגל למציאות הנוכחית. נכון לכתיבת שורות אלו, ישנן הקלות בהנחיות, שמאפשרות לעסקים מסוימים לשוב בהדרגה לשגרה. עד שגם אתם תשובו לפעילות מלאה במשרד, חשוב שגם אתם תדעו איך להעביר הדרכות ותכנים לצוות שלכם שרובו נמצא כעת בבית.

1. הדרכות בקבוצות קטנות

הפח שהמון מנהלים נפלו בו בתקופה הזו, הוא להעביר הדרכות ותכנים לקבוצות גדולות. הדרכות וניהול צוותים מרחוק מראש לא אידיאלים, כך שלהעביר תכנים לקבוצה של 40 איש בשיחת וידאו בהחלט לא כדאי. גם אם תצטרכו להעביר את ההרצאה פעמיים, העדיפו זאת על פני הדרכה אחת גדולה. מדוע?

  • קבוצה קטנה מעודדת דיון
  • מתן יחס אישי יותר לכל עובד
  • קבוצה אינטימית מחייבת יותר כל עובד להיות נוכח ופעיל 

2. תמכו כל הרצאה עם מצגת

לפני שאתם מכנסים את העובדים לשיחת וידאו, שלחו להם מצגת רלוונטית. המטרה שלכם היא לא לסמן V על משימה, אלא באמת להעניק לעובדים ערך מוסף. ערב לפני הפגישה, שלחו לכל העובדים מצגת, כך שהם יוכל להתכונן לפגישה, להכין שאלות וגם לגלות סקרנות וציפייה. כשתעבירו את הפגישה אונליין, יהיה להם קל יותר לעקוב אחריכם ולבסוף לצאת נשכרים.

 

3. הדרכות קצרות – עד 60 דקות

בחדר הישיבות במשרד אתם יכולים לשבת גם שלוש שעות. כשכל אחד מהעובדים בבית (ולעתים, גם עם ילדים), זה הופך מורכב יותר. הדרכות וניהול צוותים מרחוק צריכים להיות תחומים במסגרת זמן קצובה וידועה מראש. בעת שתגדשו את העובדים בתוכן, אתם מסתכנים בכך שהם יאבדו קשב, תוך שהפגישה כולה תהיה חסרת תכלית וערך. קחו בחשבון את המורכבות ואת התנאים-לא תנאים בהם נמצאים כעת העובדים. חשוב שגם במתכונת עבודה זו, העובדים שלכם ירגישו שיש להם ערך, מה שישפיע גם על תחושת הגשמה עצמית. 

 

4. צרו ריטואל קבוע שיאפשר לעובדים להתמסר

אם יש משהו שאפשר להגיד על השגרה הנוכחית, הוא שאין באמת שגרה קבועה. גם עובדים שעובדים מהבית, מתקשים לנהל סדר יום תקין. מה שאתם תוכלו לעשות הוא לנסות ליצור ריטואל קבוע: כל פגישה שלכם (בטח בעת שמדובר על מפגש קבוע עם העובדים), תיקבע ביום ובשעה קבועים. כך, אתם מדמים מעין שגרת עבודה מוכרת שהופכת את העובדים למחויבים יותר.

 

חשוב: לאחר שהפגישה הרשמית נגמרת, הישארו זמינים לעובדים שרוצים לשאול, להתייעץ ולקבל מכם תמיכה מקצועית. גם בשיאו של משבר הקורונה, ניתן לערוך הדרכות וניהול צוותים מרחוק.

 

 


הערות:

  1. user_img Lewis Trigger

    תובנות מצויינות. קצר ולעיניין

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *