חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

גיוס עובדים וירטואלי - איך זה עובד?


תחילה עוד ריחפו באוויר סימני שאלה, אך כעת כבר ברור כשמש: משבר הקורונה שינה את פני עולם הגיוס והתעסוקה. המצוקה הכלכלית אליה נקלעו לא מעט חברות, גרמה לבעליהן, למנכ"לים ולמנהלות משאבי האנוש להוציא עובדים לחל"ת, לזמן עובדים לשימוע (ובהמשך לפטר אותם), ואילו חלק מהעובדים נדרשו להעתיק את מקום עבודתם מהמשרד- לבית.

ולמרות זאת, ישנה מגמה חיובית שלא ניתן להתעלם ממנה: ישנן חברות שממשיכות בתהליכי גיוס לשלל תפקידים. השינוי הגדול: ראיונות העבודה שהיו מתקיימים במשרדי החברה, מתנהלים כעת בשיחת וידאו. איך זה עובד ומהם היתרונות של תהליך גיוס שכזה?


גיוס עובדים ותהליכי מיון בתקופת הקורונה- איך זה עובד?

מנהלי משאבי אנוש המעוניינים לגייס עובדים לתפקידים חדשים, מפרסמים מודעת דרושים ברשתות החברתיות, באתר הבית או באתרי הגיוס הגדולים. אם עד כה המועמדים המתאימים זומנו לריאיון פרונטלי במשרד, כעת הם מוזמנים לראיון בשיחת וידאו. 

מהם שלבי הגיוס הצפויים?

💻 ריאיון ראשון בשיחת וידאו בתוכנה כדוגמת ה-ZOOM .

💻 ריאיון עבודה שני בשיחת וידאו המבוסס על ריאיון מעמיק יותר וביצוע משימה מקצועית.

💻 אפשרות: ישנם מראיינים שבוחרים לזמן לאחר הריאיון השני כמה מועמדים בולטים, זאת במטרה לבחון את יכולותיו של כל מועמד בהשוואה ליתר המועמדים, לזהות כישורים דרך הדינמיקה הקבוצתית וכן הלאה.

💻 ריאיון אחרון הוא ריאיון המנכ"ל שיכול גם הוא להיערך בשיחת וידאו, אך ישנם אלו המזמנים את המועמד המגויס לריאיון פרונטלי במשרדי החברה. (גם אם בהמשך העבודה תתבצע מהבית).

גיוס עובדים בשיחת וידאו – עד כמה זה מאתגר?

אפשר לומר כי המרוויחים העיקריים מהמהלך הם המועמדים לתפקיד:

🏡 ריאיון עבודה המתקיים מ"המגרש הביתי".

🏡 המפגש הווירטואלי פחות מאיים מהמפגש הפיסי.

🏡 תחושת הביטחון מאפשרת לכל מועמד להביא את הגרסה הטובה ביותר שלו לריאיון.

     מנגד, המגייסים נדרשים להיות "חדים" יותר:

🔍 פיענוח שפת הגוף דרך שיחת הוידאו.

🔍 התרשמות כללית מהמועמד על בסיס מפגש וירטואלי בלבד.

     ריאיון עבודה וירטואלי – איך מעריכים מועמדים?

אז נכון, שיחת וידאו לא יכולה להתחרות עם מפגש פיסי, אך בהחלט תוכלו כמגייסים להעריך את המועמדים. למה חשוב לשים לב (בעיקר בריאיון הראשון):

⏰ דיוק בזמנים- האם המועמד מוכן לשיחת הוידאו (הריאיון) בשעה שנקבעה? בימי שגרה, איחורים של מועמדים לריאיון עבודה לא נסלחים, והם בעיתיים אפילו יותר כשמדובר על שיחת וידאו. 

👔 הופעה חיצונית- אל ריאיון העבודה מקובל להגיע בהופעה מכובדת ההולמת את המעמד, גם כשהוא מתקיים בזירה וירטואלית. העריכו מועמדים שהשקיעו בהופעתם החיצונית, והעריכו פחות מועמדים שהגיעו אל ריאיון העבודה לבושים בפיג'מה.

🤩 מוטיבציה- אז נכון שמדובר על תקופה מאתגרת, אך דווקא בה נדרשים המועמדים להפגין מוטיבציה גבוהה. העריכו מועמדים שמביעים את נכונותם לעבוד ולהשתלב בארגון שלכם, והעריכו פחות מועמדים שכמעט ועושים לכם טובה (שכיח בעיקר בעת שמדובר על משרות זמניות). הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *