חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

ביטוח מנהלים או פנסיה – המדריך המלא!

גם אם אתם מאמינים כי צריך לחיות את היום מבלי לחשוב על המחר, חשוב שגם אתם תטפחו את העתיד שלכם. תאמינו או לא, אך יגיע היום בו תגהצו את כרטיס העובד שלכם בפעם האחרונה ותהפכו פנסיונרים. חיסכון שלכם – בדמות פנסיה או ביטוח מנהלים, מבטיח גם לכם כי תוכלו להתבגר ולהזדקן בכבוד, תוך שמירה על איכות החיים המוכרת לכם.
עובדים חדשים שמגיעים למקומות עבודה, מעניקים חשיבות גדולה מאד לגובה השכר, ימי החופש והמחלה והאם ישנה אפשרות לעבוד יום בשבוע מהבית. המוטיבציה: להבטיח תנאי עבודה נוחים בכאן ועכשיו. ובכל הקשור לעתיד – בדמות הפנסיה וביטוח המנהלים? הם לא תמיד זוכים תשומת לב גדולה. יתרה מכך, לא כל העובדים מודעים להבדלים שביניהם, מה נכון ומתאים להם יותר ועד כמה חשוב לטפח קופה שכזו.
רגע לפני שגם אתם מבינים כי "מאוחר מדי", לפניכם סקירה של ביטוח המנהלים והפנסיה, ובעיקר: מהו ההבדל ביניהם?
הפנסיה – מה חשוב לדעת?
אין עובד שלא שמע את המילה "פנסיה", וגם אין עובד שלא חלם לפחות פעם אחת על אותם ימים מאושרים – ללא בוס, לוחות זמנים קשוחים ושעות עבודה מרובות. ומהי הפנסיה? לאחר שתפרשו ממקום העבודה שלכם, תקבלו תשלום (חודשי או חד פעמי) המחושב בהתאם למסלול אליו הייתם משוייכים, והחיסכון שטיפחתם לאורך שנות העבודה שלכם. מדוע חשוב כל כך לטפח את תכנית הפנסיה? מסיבה פשוטה למדי:
כל עוד אתם עובדים, הרי שאתם נהנים מהכנסה חודשית קבועה בהתאם לתנאי ההעסקה שלכם. עם הפרישה, אינכם נהנים עוד מהכנסה בדמות המשכורת, אך עדיין עליכם להמשיך ולהתקיים. המטרה של הפנסיה אם כן, היא לאפשר לכם ליהנות מהכנסה שתאפשר לכם להמשיך ולקיים את שגרת חייכם המבורכת. 
הפנסיה מוצעת ב-2 מסלולים שונים:
הפנסיה התקציבית – משולמת ע"י המעסיק
הפנסיה הצוברת – משולמת ע"י המעסיק והעובד
כמו כן, כל הכספים שנחסכו בשנים בהן העובד הפורש עבד, מועברים באחת מ-2 הדרכים הבאות:
תשלום חד פעמי המועבר לפורש במעמד הפרישה
תשלום חודשי – ממש כמו משכורת חודשית הנשענת על כספי הפנסיה

כשמדברים על פנסיה בהקשר של פרישה מהעבודה, מדברים כמובן על "פנסיית הזקנה". את הפנסיה תתחילו לקבל עם הפרישה ועם גיל הפרישה – גברים בגיל 67 ואילו נשים בגיל 62.
ביטוח המנהלים – במה הוא שונה?
המון עובדים מגיעים ביום העבודה הראשון שלהם אל מנהלת משאבי האנוש ומצהירים: "אני רוצה תכנית ביטוח מנהלים". אפשר לומר כי התכנית הזו נהנית מיחסי הציבור הטובים ביותר, ורבים דורשים בה מבלי באמת להבין במה היא שונה מהפנסיה. אותם יחסי ציבור נובעים בין היתר מהמיתוג האקסוליסיבי (תכנית המיועדת למנהלים), שהופכת אותה ליוקרתית ונחשקת. האם היא מתאימה לכולם וכדאי לדרוש בה אוטמטית? לא.
בעוד תכנית הפנסיה זהה לכל עובד, במקרה של ביטוח מנהלים ישנם חוזים שונים המותאמים לכל עובד ברמה האישית על פי העדפותיו. תכנית ביטוח המנהלים משלבת בתוכה 2 אלמנטים:
קופת חיסכון
ביטוח חיים
האם תכנית ביטוח המנהלים היא סוג של חיסכון פנסיוני? התשובה חיובית. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלמרות שהתכנית כביכול מיועדת למנהלים (יחסי ציבור, זוכרים?), כל עובד שכיר יכול לקחת בה חלק ולטפח תכנית שכזו. ממש כמו תכנית הפנסיה, גם כאן ישנה קופה שאליה צוברים סכום כסף שאמור לשמש את העובד הפורש לאחר חתימת פרק העבודה בחייו. 
היתרון הבולט של תכנית ביטוח המנהלים הוא בעיקר הגמישות שלה. עם תכנית זו, כל עובד רשאי להגדיר את הגבולות שהוא רוצה לשרטט ואת גובה החיסכון. צרכיו האישיים של כל עובד באים בתכנית הזו לידי ביטוי, כאשר המטרה היא לאפשר חיסכון נוח, זאת מבלי להתפשר על ביסוס עתיד יציב עם גיל הפרישה. 
"ומהו ההיבט הביטוחי שבתכנית ביטוח המנהלים?"
לצד החיסכון שאמור לשרת את הפורש עם פרישתו ממקום העבודה, ביטוח המנהלים מגלם בתוכו גם ביטוח חיים. שימו לב: במידה והעובד נמצא בסטטוס של "אובדן כושר עבודה" עוד לפני גיל הפרישה המיועד, הוא יקבל מענה מהכיסוי. בנוסף, ישנו אלמנט של ביטוח חיים במקרה בו המבוטח נפטר. הביטוח יעניק תשלום חד פעמי למוטבים, כפי שהם הוגדרו ע"י המבוטח עם הקמת תכנית ביטוח המנהלים. 

אז מה מתאים לכם יותר – פנסיה או ביטוח מנהלים?
ההמלצה היא שלא ללכת אחרי מגמות או "המלצות" של עמיתים לעבודה. עליכם לנסות ולהבין איזה מסלול נכון לכם יותר. לפניכם, 2 נקודות מרכזיות שכדאי לקחת בחשבון רגע לפני:
ראשית, החיסכון עצמו. כאמור, עם ביטוח המנהלים אתם מגדירים את גובה ההשקעה והחיסכון שלכם – זאת בהתאם להכנסה שלכם, אורח החיים שלכם ושיקולים משתנים אחרים. מנגד, הפנסיה מגדירה לכם מסלולים קבועים שעליכם להתאים את עצמכם אליהם, ולא להפך.
בביטוח המנהלים אתם נהנים גם מסוג של ביטוח: גם במקרה בו לא תוכלו להמשיך לעבוד (אובדן כושר עבודה), וגם במקרה של מוות. 
 


הערות:

  1. user_img עודד

    מאכזב לגלות שאתר שאמור לתת מידע מקצועי מפרסם כתבה פירסומית, שמוטה מעצם טיבעה, בלי לציין בראש הכתבה, באופן בולט, שמדובר בפרסומת. לא על הדרך הזו תהיה תפארתכם. כיון שזו פרסומת, מיותר להתייחס לרמת האמינות של האמור בכתבה.

  2. user_img ליחן

    שלום עודד הכתבה אינה פרסומית, אתה יכול לזהות כתבה פרסומית לפי שם הכותב. כאשר הכתבה היא מאת ״צוות משאבי אנוש״ אתה יכול להבין כי כותבי התוכן של הפורטל הם אלה שיצרו את הכתבה לצורך פרסומה באתר ולא לשום צורך פרסומי אחר. במידה ומצאת במאמר מידע שהוא לא נכון או שגוי, נשמח אם תעדכן אותנו כפי שעשית זאת במאמר אחר ומבטיחים כי נתקן ונעדכן בהתאם ולאחר בדיקה מקיפה שלנו. תודה על עירנותך ותגובותיך, הן חשובות לנו מאוד כי חשוב לנו ביותר שהמידע והתוכן הנכנסים לפורטל ימשיכו להיות איכותיים ומקצועיים כמו שהיו במשך כל 17 השנים שהפורטל הזה קיים. תודה ליחן בוכריס - מנכ״ל HRS

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *