חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

אילו מנהלים כדאי לשלוח לסדנת פיתוח מנהלים?סביר מאד כי במידה ולא היה השיקול הכלכלי, הייתם שולחים כל אחד מהעובדים שלכם לתוכנית פיתוח. כידוע, כל קורס פיתוח מנהלים (גם זה הקצר ביותר), עולה לכם לא מעט, כך שאתם נדרשים לקבל החלטה: באילו מנהלים כדאי להשקיע ואותם לשלוח לתוכנית פיתוח מקצועית?

 לכל ארגון ישנם השיקולים שלו, אך גם אתם תוכלו להסתייע בטיפים הבאים שיאפשרו לכם לקבל החלטה. אז אילו מנהלים יזכו לקבל מכם צ'ופר מקצועי שיקדם ויפתח אותם?

 

1. העובדים שעתידים להתקדם למנהלים

תוכנית פיתוח מנהלים ועובדים בראש ובראשונה מכשירה את המנהלים של המחר. בכל ארגון ישנם "טאלנטים" שמזהים אותם כבר מריאיון העבודה הראשון. אותם טאלנטים לעתים מגיעים אליכם באמצעות תיווך של סוכן טאלנטים.

 

עבורכם, כארגון, אותם עובדים מוכשרים הם נכס שתרצו לפתח, להשקיע ולבסוף – גם להרוויח ממנו. במידה ואתם מתכננים לקדם את אחד העובדים לתפקיד ניהולי משמעותי, הוציאו אותו לתוכנית פיתוח מנהלים שתעניק לו ארגז כלים לתפקיד החדש.

 

2. מנהלים שעושים אתכם דרך ארוכה

השקעה בעובד שככל הנראה יעזוב אתכם בעוד שנה, היא השקעה לא מושכלת. תוכנית פיתוח מנהלים ועובדים היא תוכנית יקרה, שמצריכה מכם להשקיע גם כסף וגם זמן (שהעובד לא נמצא בו במקום העבודה). סמנו את העובדים הנאמנים והמסורים, אלו שלא רק עובדים אתכם, אלא עובדים למענכם.

 

3. מנהלים שמקבלים פידבקים מעולים מלקוחות ועובדים

אז איך מגדירים מנהל טוב? מנהל שידוע גם באיכויות המקצועיות שלו וגם ביחסי האנוש המעולים שלו. לעתים, אתם קולטים אל מקום העובדה שלכם יהלומים, שכל מה שהם צריכים הוא ליטוש קטן. תוכנית פיתוח מנהלים ועובדים היא אותו ליטוש שיכול לחדד את היכולות שלהם, להדגיש את הכישורים ולהביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל שלהם. סמנו את אותם עובדים מעולים שיכולים להיות "לידרים" אצלכם בארגון.

 

4. עובדים שתרצו לחזק אותם על עבודתם

תוכנית פיתוח מנהלים ועובדים מתאימה לא רק למנהלים, אלא גם לעובדים צעירים (ג'וניור). ישנם עובדים שאתם רוצים להודות להם על עבודתם הנפלאה: העמידה ביעדי המכירות, יכולת ניהול המשברים, השעות הנוספות שהם נותנים וההתמסרות הטוטאלית שלהם. לא מעט ארגונים בוחרים להעניק שוברי מתנה או לצ'פר במתנה חומרית, אך אפשר גם אחרת. כשאתם שולחים עובד לתוכנית פיתוח כמתנה, אתם מרוויחים כפליים:

  • הענקתם לעובד מתנה – אתם משקפים לעובד כי אתם רואים אותו ומעריכים אותו
  • העובד רוכש מיומנויות חדשות שהוא מיישם בסופו של דבר אצלכם בארגון

 

 


הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *