חדשות
  1. ברוכים הבאים ל HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה תמצאו באתר ? צ'ט און ליין ועוד...

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

איך כאנשי HR תבטיחו הסתגלות מהירה לעובדים חדשים?לא רק לעובד החדש מגיעות ברכות חמות, אלא גם לכם: סיימתם את תהליכי המיון וגייסתם בהצלחה עובד חדש לארגון! כאנשי HR, אינכם אחראים אך ורק על גיוס ומיון מועמדים, אלא גם על קליטתם והסתגלותם של העובדים החדשים בארגון. ככל שהעובד החדש יסתגל מהר יותר למקום העבודה, כך אתם, כארגון, תוכלו ליהנות מכישוריו ומיכולותיו המקצועיות.


איך כאנשי HR תבטיחו הסתגלות מהירה לעובדים חדשים?

לא רק לעובד החדש מגיעות ברכות חמות, אלא גם לכם: סיימתם את תהליכי המיון וגייסתם בהצלחה עובד חדש לארגון! כאנשי HR, אינכם אחראים אך ורק על גיוס ומיון מועמדים, אלא גם על קליטתם והסתגלותם של העובדים החדשים בארגון. ככל שהעובד החדש יסתגל מהר יותר למקום העבודה, כך אתם, כארגון, תוכלו ליהנות מכישוריו ומיכולותיו המקצועיות.

לעתים, ישנם עובדים חדשים שלא צולחים את ימי העבודה הראשונים, ומחליטים לעזוב. הסיבה לרוב תהיה קושי בהסתגלות – לאופי העבודה, למבנה הארגוני ולעתים הקושי הוא דווקא בהסתגלות החברתית. איך תוכלו אתם בתור מנהלי משאבי האנוש, להבטיח הסתגלות קלה לעובדים שלכם?

שליחת מצגת מקדימה על מבנה הארגון
גם אם תיאמתם את תחילת העבודה בעוד כחודש, אין כל סיבה שלא לשמור על קשר בכל הזמן הזה. כמנהלי משאבי אנוש, תוכלו גם אתם לחלוק עם העובדים החדשים מידע שיקל עליהם את ההסתגלות. לדוגמא: מצגת המלמדת אותם על המבנה הארגוני:
· אודות ומידע כללי על הארגון/חברה.
· היכרות עם בעלי התפקידים.
· סיור וירטואלי במחלקות השונות וכן הלאה...

המטרה היא ליצור מעין סימולציה של קליטת היום הראשון. כך, במעמד המרגש – "היום הראשון לעבודה", יוכל העובד החדש בעיקר ליהנות מההתרגשות. 

הצמדת חונך לשבוע העבודה הראשון
ישנם מנהלי משאבי אנוש שמתעקשים על הצמדת חונך לעובד החדש. עם זאת, כיום ישנם המון ארגונים שמוצאים בכך "בזבוז משאב". ככל הנראה, העובד החדש יסתדר גם ללא חונך צמוד לימים הראשונים, אך המטרה היא להקל את ההסתגלות. אין באמת פורמט קבוע לחונכות שכזו, אלא שאתם תוכלו להגדיר את אופי הליווי והיקפו. לדוגמא:
· כשעתיים ביום, ישב העובד החדש עם עובד ותיק ויתצפת עליו עובד.
· העובד החדש יצלול מיד למים העמוקים, אך יהיה לו חונך שאליו הוא יוכל להפנות שאלות.
· בימים הראשונים ילמד העובד החדש את המערכות, יתנסה בסימולציות ורק לאחר מכן יחל בעבודה אל מול הלקוחות.
 
קבלת פנים חמימה – רק טוב יצא לכם מזה!
כמנהלי משאבי האנוש – HR, אתם אחראים גם על האווירה החברתית בארגון. עובד חדש – בכל סטטוס, עם כל ניסיון ובכל גיל, מגיע נרגש מאד ליום הראשון בעבודה. תוכלו אתם להבטיח הסתגלות קלה ומהירה באמצעות קבלת פנים חמימה. המטרה: לגרום לעובד להרגיש בבית כבר מהיום הראשון! אז מה תוכלו לעשות?
· מארז מתוק שימתין לו ליד עמדת העבודה.
· החלפת הרקע במחשב לרקע "ברוך הבא!"
· הרמת כוסית חגיגית עם חברי הצוות ועוד...

לוח משימות לשבוע העבודה הקרוב
עובד חדש לא תמיד יודע לאן הוא נכנס: מהן הציפיות ממנו, איך נראה שבוע העבודה הראשון, עם אילו גורמים מקצועיים הוא ייפגש ואל מול אילו אתגרים הוא יאלץ להתמודד. התרגשות, חששות ואי וודאות – כל אלו יציפו את העובד החדש שלכם. טיפ קטן אליכם: הכינו לעובד החדש לו"ז לשבוע העבודה הקרוב. כך, המתחים והלחצים יופחתו משמעותית וההסתגלות תהיה קלה יותר. הרבה יותר.

הערות:

    אין תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *