חדשות
  1. ברוכים הבאים לאתר החדש של HRS הפורטל הגדול למשאבי אנוש | מה חדש באתר ? צ'ט און ליין בין HR ל HR לצוות האתר

  2. ארגז טפסים נהלים ושאלונים לשימושכן החופשי | ניוזלטר שבועי כל האירועים החמים בתחום וגם מה שחדש

  3. מאמרים מקצועיים בתחום משאבי אנוש | גיוס | הדרכה | דיני עבודה | ניהול | רווחה

מאמרים

על עבודה מהבית ופרודוקטיביות


האם העובד הישראלי רוצה להמשיך לעבוד מהבית גם "ביום של אחרי" ועד כמה אנחנו פרודוקטיביים מחוץ למשרד? עם חזרת הגל השני שוב עולות השאלות הבוערות על השינויים בעולם העבודה מתוך מחקר מקיף של חברת BDO וסקר משותף עם מכון שריד

תגית : ניהול השינוי

מוכנים לשינוי בתסריט? אקשן! עולם משאבי האנוש משנה את פניו, וכך זה נראה...


לאן פנינו מועדות? מהם השינויים שכבר התרחשו ועודם מתרחשים בעולם משאבי האנוש ואיך הוא משנה את פניו?


תגית : משאבי אנוש

זכויות עובדים בבידוד

כשהעובד נכנס לבידוד – מה עושים עכשיו?

רק לאחרונה המסעדנית והשופטת רודי ברודו, נאלצה לסגור את דלתות מסעדת הדגל שלה "הבראסרי". בראיונות שונים שהיא העניקה לעיתונות, הסבירה כי הסיבה לסגירת המסעדה היא הודעה שנשלחה לעובדיה, בה הם התבשרו כי מאחר והם שהו ליד חולה מאומת, עליהם להיכנס לבידוד.

הנכס היקר לכם ביותר הוא העובדים שלכם. האם באמת ניתן להמשיך ולטפח את הפעילות העסקית כשהעובדים שלכם נדרשים להתבודד? לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על זכויות העובדים וחובותיכם כמעסיקים.

תגית : דיני עבודה

גיוס עובדים וירטואלי - איך זה עובד?


תחילה עוד ריחפו באוויר סימני שאלה, אך כעת כבר ברור כשמש: משבר הקורונה שינה את פני עולם הגיוס והתעסוקה. המצוקה הכלכלית אליה נקלעו לא מעט חברות, גרמה לבעליהן, למנכ"לים ולמנהלות משאבי האנוש להוציא עובדים לחל"ת, לזמן עובדים לשימוע (ובהמשך לפטר אותם), ואילו חלק מהעובדים נדרשו להעתיק את מקום עבודתם מהמשרד- לבית.

ולמרות זאת, ישנה מגמה חיובית שלא ניתן להתעלם ממנה: ישנן חברות שממשיכות בתהליכי גיוס לשלל תפקידים. השינוי הגדול: ראיונות העבודה שהיו מתקיימים במשרדי החברה, מתנהלים כעת בשיחת וידאו. איך זה עובד ומהם היתרונות של תהליך גיוס שכזה?

תגית : גיוס

שכיר או פרילנאס- מה עדיף?


אין זה חדש כי הדשא של השכן ירוק יותר, גם כשמדובר על שוק התעסוקה. בעוד השכירים מייחלים להיות עצמאיים, העובדים העצמאיים נלחמים לקבל זכויות כמו אלו השכירים. משבר הקורונה גרם לרבים לתהות לא רק אודות הקריירה שלהם, אלא בעיקר לגבי פורמט התעסוקה שלהם- כשכירים או כעצמאיים.

תגית : קריירה

חיפוש עבודה חכם


הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת בקצב מסחרר שינתה וממשיכה לשנות את המציאות שלנו בכל תחומי החיים, וכן גם את הדרך שבה אנחנו מחפשים עבודה, ובמקביל ואולי אפילו יותר, את הדרך שבה העבודה מחפשת אותנו. עם השנים תהליכי גיוס עובדים- מצד אחד וחיפוש עבודה מהצד השני - הופכים לאוטומטיים יותר ויותר, וזאת במטרה להפוך אותם לפשוטים יחסית ובהתאם לטכנולוגיה שהתפתחה, ובשאיפה לחסוך זמן יקר לשני הצדדים. לדוגמה: ישנן חברות שאפילו את "חבר מביא חבר" (שיטת גיוס אפקטיבית מאוד!) הצליחו למחשב ולעשות אפליקציה שתתמוך בצורת גיוס זו.

תגית : קריירה

ימי כיף לעובדים בשגרת הקורונה – מה אפשר לעשות?


בכל שנה, משקיעים מנהלי משאבי האנוש תקציב מכובד מאד ביום הכייף השנתי לצוות העובדים. כעת, בשיאו של משבר הקורונה, החשיבות של גיבוש העובדים ביום כייף, גדולה אפילו יותר. מדוע?

תגית : רווחה

ניהול לו"ז עבודה מהבית – איך מתנהלים בצורה נכונה ופרודוקטיבית?


מנכ"לים של חברות ומנהלי משאבי האנוש, תחילה חששו מאד מהמעבר לעבודה מהבית. כיום, כמעט חצי שנה מהתפרצות נגיף הקורונה בישראל, הם מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאד: יעילות של העובדים לצד חיסכון אדיר במשאבים. 

נדמה כי האתגר הוא בעיקר של העובדים, שעדיין מנסים לפצח את האלגוריתם: איך מנהלים את הלו"ז בצורה נכונה ופרודוקטיבית? לפניכם, כמה טיפים שימקדו וירכזו אתכם בדבר אחד- יום העבודה שלכם.

תגית : ניהול השינוי

איך המיקום הגיאוגרפי של העובדים שינה את עולם התעסוקה?


כשמדברים על משבר הקורונה בהקשר של תעסוקה, מדברים עליו בעיקר בהקשרים שליליים, ובצדק. הוצאת עובדים לחל"ת, פיטורים ועסקים של שנים שקרסו- אלו הם רק חלק מהשלכותיו של המשבר על עולם העבודה. עם זאת, אפשר לייחס לאותו משבר (שיהיו אלו שיכנו אותו "ארור") יתרון אחד: מקום מגוריהם של העובדים כבר אינו משמעותי כפי שהיה בעבר. 

תגית : משאבי אנוש

כיצד העבודה מרחוק משפיעה על הערכות העובדים ושיחות המשוב


בעקבות העובדה שבחודשים האחרונים עובדים רבים עבדו מהבית ושרבים עדיין עובדים מרחוק, מנהלים רבים תוהים האם יש להמתין עם הערכות הביצועים ושיחות המשוב. התשובה היא שלא! – צריך להתאים את התהליכים כך שיתנו מענה לנורמה החדשה של עבודה מרחוק.

תגית : הערכת עובדים

עידוד לחשיבה יצירתית במרחב העבודה החדש

אירועי התקופה האחרונה שפקדו את הארץ ואת העולם, מציבים בפני ארגונים אתגרים חדשים הנדרשים לפתרונות סופר יצירתיים ומהירים. 
המשבר עדיין לא מאחורינו, גם כולנו כבר מבינים שזו השגרה שלנו לזמן הקרוב, ועם זאת העסק ממשיך לעבוד וצריך לייצר הכנסות, לייצר תנועה ובעיקר לעבוד חכם ויעיל.
דווקא עכשיו חשוב לשנות צורת חשיבה, לעדכן מודלים עסקיים, ולשנות התנהלות יומיומית. 

תגית : חשיבה יצירתית

קרובים-קרובים: איך ניתן לשפר את העבודה מרחוק?


בעקבות משבר הקורונה (לא באמת צריך להוסיף מילה על השלכותיו), מרבית העסקים "נאלצו" לשחרר בלב כבד את העובדים לעבוד מהבית. החשש הגדול שעטף את המהלך היה שהיעדר המסגרת יפגע בתפוקה, ביעילות ובמידת המשמעת של העובדים. מהר מאד הבינו הבעלים, המנכ"לים, מנהלי הצוותים והעובדים בעצמם שפורמט העבודה מרחוק מוכיח עצמו כהצלחה גדולה. 


תגית : ניהול השינוי

מדוע אנשי משאבי אנוש חשובים כל כך לארגון?


לא אחת מכונים אנשי משאבי האנוש בארגונים כ"אמא ואבא של הארגון". 
ממש כמו במשפחות הגרעיניות, בהן דמויות האב והאם מעצבות את התא המשפחתי ויוצקות לו זהות, כך גם בארגונים. כשמנסים להבין מדוע אנשי משאבי האנוש חשובים כל כך לארגונים, מבינים מהר מאד כי אין לשאלה תשובה אחת נכונה.

תגית : משאבי אנוש

חווית סטנד-אפ דיגיטלי בעידן הקורונה


קפסולות, שבוע-שבוע או עבודה מלאה מהבית: לא משנה מהו פורמט העבודה הנוכחי בארגון שלכם, הרי שהוא לא מזכיר את השגרה המבורכת שאולי קצת קשה לכם להיזכר בה. אלו מכם שמצליחים להסתכל על חצי הכוס המלאה, מוצאים יותר מיתרון אחד במתכונת העבודה הנוכחית (מיעילות גבוהה יותר של העובדים ועד חיסכון בהוצאות החודשיות). עם זאת, ההון היקר לכם ביותר – העובדים שלכם, נאלצים להסתגל למציאות מורכבת שהם טרם הכירו:
🙌🏽 מעבודת צוות לעבודה עצמאית 
🙌🏽 מאווירה תוססת במשרד לסביבת עבודה שקטה
🙌🏽 מתקשורת פנים אל מול פנים להתכתבות במיילים וישיבות ב-ZOOM

תגית : רווחה

עשר טעויות נפוצות בשכר והמחיר הגבוה שאתם משלמים עליהן


המחיר של טעויות בשכר עלול להיות כבד מבחינה כלכלית על כל מעסיק. מספיק לראות את כמות השעות שמחלקת השכר משקיעה באדמיניסטרציה ותיקוני רטרו ולהבין כמה זה עולה לכם.

ואם לא די בכך, הרי שלהתנהלות כזו יש גם עלויות עקיפות שנובעות מאובדן האמון של העובדים שלכם. 
ה
עובדים שלכם סומכים עליכם שהם מקבלים את השכר שמגיע להם, ובזמן. כאשר זה לא כך, זה יכול להשפיע על חייהם במובנים רבים ועלול לגרום להם לאי שביעות רצון, המשפיעה על התפוקות, על הנוכחות ואפילו על שיעור תחלופת העובדים, גם אם זה קורה רק פעם אחת.

תגית : שכר

התנהלות עובדים בשוק התעסוקה תחת השגרה החדשהעם החזרה ל"שגרת קורונה" במקומות העבודה, נוצרו אתגרים חדשים איתם נדרשים המעסיקים להתמודד. חלק מהמעסיקים מעוניינים, למשל, להאריך את תקופת החל"ת של חלק מעובדיהם, או להפחית את אחוזי משרתם למרות שהחברה חזרה לפעילות, ומנגד ישנם עובדים בקבוצת סיכון המסרבים לחזור לעבודה.

תגית : דיני עבודה

החשיבות שבהטמעת תרבות ארגונית אצל עובדיםכל ארגון מציב לעצמו מטרות אחרות, מציע שירותים ומוצרים אחרים ודבק באמונות אחרות. כל אלו, מגולמים בתוך מה שנקרא תרבות ארגונית. צמד המילים יכול להטעות, ובקלות אפשר להאמין כי מדובר על סוג של המלצה בלבד. בעת שיש לכם תרבות ארגונית מוגדרת וברורה – החל מערכים, דרך אסטרטגיות ועד "אני מאמין", יש לכם בסיס ליצוק עליו הצלחות, הישגים וצמיחה.

תגית : הדרכה

מנהלי משאבי אנוש- פורומים של מנהליםכיום, ישנן המון דרכים לתקשר עם קולגות, למצוא מידע מקצועי ולקבל מענה מידי על כל שאלה. אחד הכלים העומדים לרשותכם, מנהלי משאבי האנוש, הוא פורום משאבי אנוש. דמיינו לעצמכם זירה דיגיטלית, בה לוקחים חלק מנהלי משאבי אנוש כמוכם – המתמודדים עם אותם אתגרים ועם אותן מורכבויות בשגרת העבודה.
לא משנה מהו הוותק שלכם בתפקיד ובאיזה ארגון אתם עובדים - פורום משאבי אנוש יכול לקדם אתכם מקצועית, ולא רק. 

תגית : משאבי אנוש

איך כאנשי HR תבטיחו הסתגלות מהירה לעובדים חדשים?לא רק לעובד החדש מגיעות ברכות חמות, אלא גם לכם: סיימתם את תהליכי המיון וגייסתם בהצלחה עובד חדש לארגון! כאנשי HR, אינכם אחראים אך ורק על גיוס ומיון מועמדים, אלא גם על קליטתם והסתגלותם של העובדים החדשים בארגון. ככל שהעובד החדש יסתגל מהר יותר למקום העבודה, כך אתם, כארגון, תוכלו ליהנות מכישוריו ומיכולותיו המקצועיות.

תגית : ניהול

בניית צוותי הנהלה – איך בונים צוות מנצח?לא מעט מנכ"לים ומנהלי משאבי אנוש מתעכבים רבות על השאלה: איך בונים צוות ניהולי מנצח? למרות שאין אלגוריתם או נוסחה לבניית צוות ניהולי, תוכלו גם אתם לבנות את הצוות המנצח – שיוביל את הארגון שלכם להצלחות יפות והישגים מרשימים. 

תגית : ניהול

קורות חיים דרך עיני מנהלי משאבי האנושלפני שאתם שולחים קורות חיים למשרה נחשקת, אתם עוברים עליהם שוב ושוב: משנים ניסוחים, משנים את מיקומי הפסיקים והנקודות ואפילו מעבים תיאור של תפקיד שסיימתם רק לאחרונה. המטרה שלכם היא להבטיח כי תצליחו להרשים את מנהלי משאבי האנוש. מגייסים מקבלים המון פניות ממועמדים- בין עשרות למאות קורות חיים בעבור כל משרה שהם פותחים. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד: איך קורות החיים נראים דרך עיניהם של מנהלי משאבי האנוש?

תגית : משאבי אנוש

פנים אל מול פנים: על קריאת תווי פנים ושפת גוף בעולם העבודהכמנהלים, מצופה מכם להפגין מניפה רחבה של כישורים: החל מיכולות מקצועיות, יכולת הובלה והנהגה, הגדלת ראש, פתרון משברים וכן- גם היכולת לקרוא את שפת הגוף ותווי הפנים של העובדים. אז לא, אינכם נדרשים להיות מומחים בניתוח שפת גוף והבעות בפנים, אך בהחלט מצופה מכם להצליח לצוד מידע דרך שפה נוספת שאיננה כוללת בהכרח מילים.

תגית : ניהול

לא רק משבר בריאותי: פיטורים בימי הקורונה

לא לקח המון זמן עד שרבים הבינו כי נגיף הקורונה הוא הרבה מעבר למשבר בריאותי. התפרצות הנגיף בישראל יצרה מצב חסר תקדים, שהוביל לסגירתם של מרבית העסקים. כמעסיקים, אתם נאלצים להתמודד על בסיס יומי עם אתגרים, אך איש לא היה יכול להכין אתכם לאתגר הקורונה. 

תגית : דיני עבודה

חוגגים את יום הגיבוש: IDT אל מול ODT, מה באמת כדאי?בימים מורכבים אלו, אתם מתגעגעים מאד לשגרה! אם יש דבר שאולי אתם מתגעגעים אליו קצת יותר, הרי שהוא אל חגיגת יום הגיבוש השנתית. עוד הרבה לפני שאתם חושבים על תקציב, פעילויות ותאריך אפשרי, עליכם לקבל החלטה בסיסית: האם לערוך את יום הגיבוש בחלל סגור או בחלל פתוח? פעילות INDOOR מגלמת בתוכה יתרונות ברורים, וכך גם פעילויות OUTDOOR מחוץ למשרד. אז איך אתם תרצו לחגוג את יום הגיבוש השנתי?

תגית : הדרכה

הסכמי עבודה – מדוע הם כל כך חשובים?בעוד ישנם מעסיקים שקולטים עובדים ומברכים אותם בברכת "ברוכים הבאים" עם הסכמי עבודה, גם ישנם אלו שבוחרים שלא. אמנם קשה לחשוב על עובדים שיסכימו להסדר שכזה, אך לא מעט הסכמים נחתמים באוויר עם הבטחות הדדיות של "יהיה בסדר". הסכמי עבודה הם הבסיס ליצירת מערכת יחסים שבין עובד ומעביד. מטרת ההסכם היא למנוע סכסוכים, להסדיר את החובות והזכויות של כל צד ולמנוע הפתעות בלתי צפויות.

תגית : דיני עבודה